Golpayegan – مجله گردشگری هم اقلیم

کتیبه های ارزشمند تاریخی در بدو ورود، چشمههای پرآب، آبشارهای زیبا، درختان سر به فلک کشیده و کوههای اطراف غار گردشگران و علاقهمندان طبیعت را مشتاقانه به سوی خود میکشاند. با پای خود به زمین بکوب.آن حضرت نیز چنین نمود وبه دستور خداوند چشمه ای از آب سرد جوشید وبه فرمان خداوند از آن آب نوشید و بدن خود را در آن شستشو داد و تمام امراضش اینگونه ازبین رفت. من از او در غضب نمی شوم , من از سخن او جاهل نمی گردم و او از خُلق و خوی من عاقل می گردد .

این استان جاذبه های زیادی را در اختیار گردشگران و مسافران قرار می دهد که بتوانند از آن ها استفاده نمایند. از جمله کارهای بزرگ این پیامبر اولو العزم بنا گذاردن خانه کعبه است. طبق گفته هایی که وجود دارد این چشمه دارای آبی شفا بخش و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است. چشمه احداث شده در زمین موات دارای حریم است. از جاذبه های این شهر می توان روستای دیمه و چشمه دیمه را نام برد، آب چشمه دیمه به قدری زلال و شفاف است که می توانید دنیای زیر آب را مشاهده نمایید. با مراجعه به مجله مستر بلیط می توانید اطلاعات مفیدی را در مورد این چشمه به دست آورید.

برای بازدید از این چشمه به راحتی می توانید بلیط مورد نیاز خود را از طریق سایت اینترنتی مستر بلیط تهیه نمایید. این بنا، که در روستای آتشکوه نیم ور از توابع شهرستان محلات قرار دارد، متعلق به دوران ساسانیان بوده و هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر ایران و جهان از آن بازدید می کنند. به این نکته توجه شود که حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰ تومان است و هرچه قدر سرمایه اولیه بیشتر باشد حق الثبت نیز بیشتر می شود. در صورتیکه خواب ارسالی شما بیشتر از ۷۵۰ کاراکترباشد، به ازای هر ۷۵۰ کاراکتر یک حق خواب از شما کسر خواهد شد!

ˈصبح خمینˈ به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی مجید مجدی و با مشی خبری، تحلیلی و اطلاعرسانی و در موضوعات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی از سال ۱۳۷۸ بر روی گیشه مطبوعات در بین نشریات استان مرکزی عرضه شد. کم کم بت پرستی و فساد بین مردم شیوع پیدا کرد و خدای متعال برای هدایتشان حضرت صالح (ع) را که از نظر علم و عقل و احترامِ ، خانواده معروف و مُمتاز بود فرستاد . کوهرنگ تونلی قدیمی دارد که از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است. دسترسي به ناحيه تفريحي آب اسک به واسطه موقعيت منحصر به فرد اين ناحيه نسبت به جاده ارتباطي تهران – آمل (محور هراز) و نيز در دسترس بودن امکانات گسترده حمل و نقل به سهولت امکان پذير است.

در مورد معنی نام آب اسک، بر اساس بعضی باورها و روایتها نام این روستا به نام یکی از پادشاهان اشکانیان، اشک نامگذاری شده که به مرور زمان به اسک تغییر یافته است. اما در مورد وجود سلسله کیانیان ، دانشمندانی مثل هر تل و هر تسفله عقیده دارند که بین پادشاهان داستانی کیانی و شاهان تاریخی هخامنشی ارتباطی وجود دارد و وسعی در اثبات آن نوده اند ولی کریستن سن در کتاب کیانیان خود این نظر را نادرست میداند ۱ .

فرودگاه گلستان در شمال شهر گرگان نزدیک به نمایشگاه بین المللی گلستان واقع شده است. ایرنا نوشت: در شمال غربی شهر خرمآباد استان لرستان، جایی درست در میانه شهر، دریاچهای به نام کیو واقع شده است. ۴- در سمت غربی به سوی کنار دریاچه مارگیانه (ارومیه) از نواحی کردوخی (کردستان) دو شهر یاد شده اند: نزدا (نقده) و آرسیس کا (محل مردم دارنده توتم بزکوهی/سکا، سقز). 1. محدودهای از اطراف چشمه که در برداشتن آب و اصلاح و تمیز کردن (ریختن گل و خاک چشمه) به طور عادت مورد نیاز است. 2. محدودهای که در آن، احداث چشمه برای دیگری ممنوع است؛ هر چند دیگر تصرّفات جایز است.

در داخل روستای آب اسک حدود 9 چشمه معدنی وجود دارد. آب اسک روستایی در استان مازندران است. روستاي فروان يكي از روستاهاي مهم و پرجمعيت دهستان كهن آباد، بخش آرادن ، شهرستان گرمسار، استان سمنان مي باشد ، كه در فاصله 2 كيلومتري شرق مركز دهستان (كهن آباد) و 12 كيلومتري جنوب شرق مركز بخش (آرادان) ، 26 كيلومتري شرق مركز شهرستان (گرمسار) و 115 كيلومتري غرب استان (سمنان) واقع شده است. اين تالاب از شمال به جاده شوسه «آق گل» و «خزر»، از مغرب به روستاي آق گل و رشته كوههاي مرتفع مولي، از شرق و شمال شرقي به رشته كوه قره بلاغ و از جنوب به زمينهاي شوره زار قره بلاغ و جاده شوسه آق گل به پل دشت محدود مي شود.

از موارد مشروعیت نماز استسقا، هنگام خشک یا کم شدن آب چشمههاست. باورکنید اگر هنگام طلوع یا غروب آفتاب یکی از روزهای اردیبهشتی به بازدید این منطقه بروید، حاضر نمیشوید لحظهای پلک بزنید. اگر برای بازدید آثار تاریخی به شهر اصفهان می روید شاید دلتان گذراندن یک روز آرام در دل طبیعت را بخواهد. زمان مراسم برف چال با توجه به شرایط آب و هوا در یک روز خاص اجرا میشود و از چند روز قبل توسط اهالی روستا به دیگران اعلام میشود.

تاثیر دارد. خاصیت ضد اسید اوریک این آب بهنوعی حلال سنگهای کلیه و مثانه نیز محسوب میشود و در نتیجه نوشیدن حدود یک لیتر آن در سه نوبت در شبانهروز میتواند موثر باشد. با این حال اگر از سرما لذت میبرید میتوانید در اوایل بهار و فصل پاییز نیز به این شهر سفر کنید و از زیباییهای طبیعت آن لذت ببرید. محوطه این روستا نیز از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران مورد بهسازی، ساماندهی و زیباسازی قرار گرفته است. نوع جدول کشی، خیابان بندی و فضای سبز شهری در این شهرک بگونه ایست که می توان شهرک چشمه را در زمره معدود مناطق زیبای تهران به لحاظ ظاهری قرار داد.

غروب در چشمه برم لردگان بسیار زیبا و دیدنی است و بسیاری از هنرمندان علاقه به عکاسی از فضای غروب این مکان دارند. آبگرم قره سو (اعصاب سویی): این چشمه در شهر سرعین و در جنب آبگرم ساری سو واقع شده است. خواص این آبگرم تاحدی بوده است که میگویند حتی شاه عباس صفوی برای استفاده از خواص درمانی آن برای پوست، به این چشمه میآمد. این سرزمین بین سوریه و عربستان قرار دارد و هنوز هم آثاری از خانه های آنها در آن موجود است .

قوم ثمود بین ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ سال عمر میکردند . حضرت صالح (ع) از طرف خدا برای هدایت قوم ثمود که خود یکی از آنها بود انتخاب شد . حمله اعراب به ایران و سپس تهاجم ترکان و مغولان که موجب شد تمامی کتابهای مذهبی، علمی، تاریخی و فرهنگی سوزانده شود یا درون رودخانه ریخته شود. براي صعود به اين قله مي توان از خط الرأس سمت چپ قله استفاده كرده، بر آن سوار شد و سپس با استفاده از يال جنوبي كه داراي شيب كمتري نسبت به جبهه هاي ديگر قله است، به سمت قله پيش رفت. در آب گرم رینه لاریجان، در نزدیکی قله دماوند، میتوانید علاوه بر تفریح، از خواص معدنی زمین نیز استفاده کنید.

روستای زیبای آب اسک از شمال به دامنههای قله دماوند منتهی میگردد. از آنجايي که آب اسک در نزديکي فضاي جرياني و محور گردشگري ملي – بين المللي جاده هراز قرار گرفته است. حتما شنیدهاید که چشمه های آب گرم ایران داروی بسیاری از بیماریهای عضلانی، پوستی، استخوانی، تنشهای عصبی و… کسی که در گرما گرم خودکامگی با دیو نادانی و استبداد پنجه نرم کرد، و در تبعیدگاه کلات جان سپرد.

دیدگاهتان را بنویسید