1- همیشه گونه های دلخواه نیستند

وجود کوه ها سبب شده تا تعداد بسیار زیادی از جشمه ها در این استان وجود داشته باشد که برخی از آن ها نیز در پارک جنگلی النگدره واقع شده است. پیشنهاد ما این است که یک شب همه که شده در یکی از اقامتگاه های اردبیل بمانید و زمان بیشتری را برای بازدید از این منطقه بکر صرف کنید. پارکی جنگلی النگدره در استان گلستان یکی از بکرترین مقاصد طبیعی ایران است که همه ساله خیل زیادی از گردشگران و طبیعتگردهای مشتاق را به این خطه سرسبز شمال کشور میکشاند. به علت آب و هوای بی نظیر و طبیعت فوق العاده، النگدره در میان طبیعت گردان، گردشگران و بومیان منطقه بسیار محبوب می باشد، از این رو در پارک جنگلی النگدره امکانات رفاهی بسیار خوبی برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این، در النگدره امکانات رفاهی و اقامتی زیادی برای مراجعهکنندگان به این پارک جنگلی گنجانده شده که برای سپری شب در پارک جنگلی کافی است. در پاییز هزار رنگ النگدره، درختان با برگهای زیبای سرخ و نارنجی و زرد پالت رنگ طبیعی محشری را به وجود میآورند و هوای ابری و نمناک و مهی که در هوا جریان دارد، میتواند هر بینندهای را مجذوب این مناظره خارقالعاده کند. به علت اینکه در این پارک جنگلی، مناظر و چشم انداز های بسیار زیبایی وجود دارد، همه روزه و در تمامی روزهای سال، افراد بسیار زیادی اقدام به بازدید از آن می کنند.

پارک جنگلی النگدره، با وسعت بسیار زیادی که دارد، جاهای دیدنی و گردشگری بسیار زیادی را درون خود قرار داده است. به همین سبب، به جرات می توان گفت که در طول چند سال اخیر، جزو محبوب ترین و پر بازدید ترین جاهای دیدنی در شمال ایران می باشد. جنگلها از جمله مکانهای گردشگری هستند که در هر ۴ فصل جاذبههای خود را حفظ میکنند، یکی از این مناطق زیبا جنگل النگدره یا پارک جنگلی النگدره است که در نزدیکی امکانات رفاهی و دیدنی هایی که در جنگل النگدره وجود دارد این منطقه را به یکی از تفرجگاههای بسیار مناسب تبدیل کرده است، در ادامه چند نمونه از آنها را نام میبریم.

در واقع باید اشاره کنیم که به دلیل بازدید های بسیار زیادی که از پارک جنگلی النگدره صورت می گیرد، در طول سالیان متعدد، امکانات بسیار زیادی به آن افزوده شده است. باید به آنها گفت ملت ها بی پناه و آسیب پذیرند آنچه آنها را حفظ می کند خموشی و گوشه نشینی و انزوای فردی نیست ، بلکه یگانگی ، دوستی و سعی در جهت پیشرفت دانش و فرهنگ است .ایران همواره سرزمین عملگرایان و خردمندان بوده است .

به همین سبب، هر فردی با توجه به علایق خود، جذب پارک جنگلی النگدره می شود و در نهایت، سفر بسیار خوب و به یادماندنی را در این پارک جنگلی تجربه می کند. فکر میکنم اینجا نقطه مناسبی برای نوشیدن اولین فنجان چای در این سفر هیجان انگیز باشد. معمولاً برگ هایی که در این ناحیه هستند، خیلی زود پوسیده می شوند. همچنین برای تردد در پارک جنگلی میتوان از خودروهای برقی که به این منظور در دسترس هستند، استفاده کرد.

اما در شرایط رشد ارزش افزوده زمینها، نوع ویلاها به ۳ شکل ساحلی، شهرکی و جنگلی تفکیک شد. تقریبا ۱۲۸ نوع جانوران پستاندار از نوع گوشتخوار و غیر گوشتخوار، ۵۰۰ نوع پرنده و هم گونه حیوانات خزنده، ذوحیاتین، ماهی هاو خفاشان توسط محققین داخلی و خارجی شناسائی گردیدهاست. این تراکم 400 بار بیشتر از مناطق سنگلاخی ((قطب شمال)) می باشد. وی با بیان اینکه وقتی صحبت از صنعت مازندران میشود نمیتوان نام صنعت چوب و کاغذ را کنار بگذاریم، گفت: روزهای نخستی که آمدیم دیدیم اوضاع صنایع چوب و کاغذ خیلی نامناسب است و حای بحث واگذاری این واحد تولیدی مطرح بود.

در گرگان میتوان در کنار مشاهده آثار تاریخی ارزشمند، یک طبیعت سرسبز و کم نظیر را هم مشاهده کرد. بنابراین میتوانید در این روزها با خیال راحت در آن به قدم زدن، دوچرخهسواری یا دویدن بپردازید. قانون بسیار جالبی در پارک جنگلی النگدره برقرار است که طبق آن، در روز های زوج، هیچ ماشینی امکان ورود به بخشی از پارک جنگلی النگدره را ندارد تا تمامی علاقه مندان به پیاده روی، با قدم زدن در محیط بسیار زیبای این پارک، اقدام به ورزش کردن کنند و بدون نگرانی و دغدغه از محیط بسیار زیبای این پارک جنگلی لذت ببرند.

این جاده چوبی بسیار جذاب و پیچدرپیچ که از میان انبوهی از درختان میگذرد، مسیر رؤیایی و بسیار زیبایی را به وجود آورده که قدم زدن و وقتگذرانی در آن برای هرکسی با هر روحیه و خلقوخویی لذتبخش است. گردشگران، مسافران و ورزشکاران میتوانند از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر بهراحتی و به دور از آلودگی صوتی و شلوغی، در این جنگل سرسبز و در این جاده به جنگلنوردی، پیادهروی، دوچرخهسواری و تفریح بپردازند. واکسرآ دیده شده است که درچنین جنگلها حتی پس ازچندین سال هیچ گونه درخت به عمل نخواهد آمد مافقط از طریق وضع قوانین برای جنگل ، ازطریق اطلاعات جمعی وگروهی ، از طریق سمیناردادن برای معلمین مکاتب تاآنها برای شاگردان مکاتب بفهمانند که اولیائی شان را بگویند که قطع جنگل بسیار نقصان یا نقایص رادنبال خواهد داشت .

پس برخی از زنجیره های غذایی را می توان به صورت کلی زیر نشان داد . در خیلی روزهای سال اینجا دریایی از ابر را میشود دید. خیابانی سراسر جنگل را به هم متصل کرده است که مکانی بسیار مناسب برای پیاده روی و لذت از فضای جنگل است؛ به همین منظور امکانی فراهم شده که روزهای زوج از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر، با ممنوعیت عبور و مرور ماشینها اهالی و گردشگران میتوانند بدون نگرانی و ایمنی کامل به پیاده روی بپردازند.

اگر با ماشین شخصی خود به آنجا سفر میکنید باید در نظر بگیرید که ورود ماشین به النگدره در روزهای فرد ممنوع است و اگر شرایط مناسب پیادهروی ندارید میتوانید از ماشینهای برقی موجود در آنجا استفاده کنید. به طور کلی باید اشاره کنیم که وسعت پارک جنگلی النگدره استان گلستان، در حدود 185 هکتار می باشد. فضای استثنایی و بسیار زیبای این جنگل در تمامی فصول بهترین فرصت را برای عکسبرداری گردشگران ایجاد میکند.

ضمناً همواره پیشنهاد می شود که در مکانی که می خواهید عود جنگل بارانی Rain Forest را روشن کنید، جریان هوای مناسبی با بازکردن پنجره و یا روشن بودن کولر آبی فراهم باشد. اما برخی دیگر از گزارش ها نشان می دهد ساختار جنگل های آمازون و قرار گرفتن آنها در رده جنگل های استوایی (بارانی) مانع از بروز خشکسالی در آنها خواهد شد. شاید تنها تعداد اندکی از ماها حقایقی را در مورد جنگل بارانی آمازون مطلع باشیم.

جنگل النگدره، تا به حال به زیبایی طبیعت بیمثال آن جنگلی دیدهاید، این جاذبه شگفتانگیز در سرزمین رویایی استان گلستان و در شهرستان گرگان قرارگرفته است، که مطمئنم از اسرار آمیزترین جاذبههای گردشگری در ایران محسوب میشود، چشماندازی بکر با چشمههای دیدنی که در وصف آن واژهی دیگری نمیشود گنجاند. پارک جنگلی النگدره، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری گلستان می باشد و دسترسی به آن نیز بسیار آسان است. جنگل النگدره به عنوان یکی از ۷ منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید