۱۸ روش آسان چربی سوزی شکم سال ۲۰۲۰ – بهترین چربی سوز – رژیمتو

شما می توانید با محاسبه گر داخل این صفحه، هم شاخص توده بدنی کودکان و هم بزرگسالان را با دقیق ترین ابزار به دست بیاورید. برای اینکه نتایج آزمایش خون کاملا دقیق باشد افراد نباید ۹ تا ۱۲ ساعت قبل از گرفتن نمونه خون چیزی خورده یا بنوشد. به طور خاص افرادی که اضافه وزن بالا و چاقی مفرط و بیماری هایی مانند دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، مشکلات قلبی و عروقی، انواع سرطان ها، ناباروری و … لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) و پایین (LDL) دو نوع مختلف کلسترول هستند.

افرادی که به NAFLD مبتلا هستند سطح بالایی از کلسترول را دارند و به دیابت نیز مبتلا هستند. تب، استفراغ و اسهال باعث بالا رفتن و کاهش دمای بدن، ادرار زیاد و دیابت بیمزه باعث کاهش آن میشود. چاقی مفرط نه تنها ظاهر و زیبایی افراد را به خطر می اندازد بلکه با بیماری های زیادی از جمله دیابت نوع ۲، نازایی، آپنه خواب، مشکلات فلبی، کبد چرب و … شاخص توده بدنی تنها یک معیار ساده و سطحی است و فقط وضعیت وزنی ما را نشان میدهد.

چربی خون بالا یک وضعیت مزمن است اما در بسیاری موارد از طریق رژیم غذایی سالم و تمرین منظم معکوس قابل برگشت است.چربی خون و کلسترول بالا معمولا بیماری قابل توجهی. کلسترول یک ماده مومی است که در خون شما یافت میشود. بیشتر کلسترول موجود در خون توسط پروتئینهایی به نام لیپو پروتئینهای کم چگال یا ال دی ال حمل میشود. مبارزه با عفونت انرژی زیادی میخواهد و ذخایر چربی، منابع عظیم انرژی هستند که سوخت سلولهای بنیادی خون را برای تقویت پاسخ ایمنی بدن فراهم میکنند.

دکتر “راشورث” در انتها افزود: امیدوارم یافتههای ما بتواند در آینده به بهبود درمان افراد آسیب پذیر و مسن مبتلا به عفونت با تقویت پاسخ ایمنی بدن آنها کمک کند. محققان پاسخ ایمنی به عفونت باکتریایی سالمونلا (Salmonella) را با تجزیه و تحلیل آسیب کبدی مورد مطالعه قرار دادند. کبد چرب غیر الکلی زمانی ایجاد میشود که چربی در کبد تجمع پیدا میکند اما الزاما این موضوع به معنای آسیب رسیدن به شما نیست. طبق مطالعه انجام شده در دانشگاه سیدنی، NAFLD در ۱۷ درصد از ۳۳ درصد جمعیت آمریکا دیده میشود.

مطالعه محققان دانشگاه تمپا نشان میدهد مردانی که از این مکملها استفاده میکنند، در مقایسه با گروه دیگر 4/3 پوند توده عضلانی بهدست میآورند. به گزارش ایسنا و به نقل از تی ای، محققان دانشگاه شرق انگلستان (UEA) در مطالعه اخیرشان که با همکاری موسسه “Quadram” این کشور صورت گرفت، به بررسی نحوه عملکرد سلولهای ایمنی برای مبارزه با عفونت پرداختند. برای مثال اگر ورزشکاری که به صورت حرفه ای ورزش میکند و بافت عضلانی قابل توجه (به همراه مقدار بسیار جزئی چربی داشته باشد) و شاخص توده بدنی این ورزشکار ۳۰ باشد، مطابق فرمول BMI باید ورزشکار چاق باشد.

نتایج محاسبه bmi یا شاخص توده بدنی به چه معنا است؟ دارند باید همواره خود را وزن کنند و BMI خود را به دست بیاروند و به دنبال راه کارهایی برای کاهش این شاخص باشند. متخصصات تغذیه با توجه به اعداد به دست آمده، ۶ محدوده وزنی مختلف از “کمبود وزن” تا چاقی بیمارگونه را دسته بندی کرده اند. با توجه سن و سال خود ببینید که آیا در محدوده وزنی مطلوب و سالم قرار دارید یا خیر؟

ورزش کردن از مهمترین اصول لاغری و کاهش وزن است که همه باید به آن توجه کنیم. افرادی که احتمال و استعداد ابتلا به این بیماری در آنها زیاد است مانند افراد چاق و کم تحرک می توانند با گنجاندن چای سبز در رژیم غذایی روزانه خود از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند، به شرط آنکه در کنار نوشیدن چای سبز، رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه ها را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

تغییر رژیم غذایی به شما کمک میکند که در برابر این عوامل بجنگید. این منبع غذایی خاصیت های فراوانی دارد و به حذف کردن ماده های سمی از بدن کمک خواهند کرد و همچنین باعث بازسازی دستگاه ایمنی و گوارش می شوند. همانگونه که میدانید، با خوردن لبنیات منبع مورد نیاز کلسیم برای بدن را میتوان تأمین کرد. بعضی غذاها مانند مرکبات یا لبنیات روی سطحPH تاثیر میگذارند. این غذاها که حاوی کلسترول بالا هستند در کنار غذاهای فراوری شده فست فود باعث اضافه وزن و چاقی مفرط می شوند. یادتان باشد که قدرت رژیم غذایی در کاهش کلسترول کمتر است، بنابراین در این مورد نیز نباید نقش دارو را دست کم گرفت.

در جواب باید عرض کنیم که داغی کف پا علت های مختلفی از جمله کمبود مواد غذایی در رژیم روزانه، نوروپاتی دیابتی، یائسگی، ابتلا به انواع عفونت های قارچی، نارسایی مزمن کلیوی، کم کاری تیروئید، مصرف بیش از حد الکل و … ماهی تون، ساردین و ماکرول، سرشار از پروتئین، اسیدهای چرب مفیدی چون امگا ۳ و اسیدهای چرب اشباع مونو هستند که متابولیسم را افزایش داده و برای آب کردن چربی های زیر شکم بسیار مفید است. برای اینکه بفهمید چربی اشباع شده چه می باشد، شما باید ابتدا بدانید که خود چربی چیست ؟

چربي هاي تشكيل شده از اسيدهاي چرب اشباع نشده نقطه ذوب پاييني دارندودر درجه حرارت معلومي مايع مي باشند اما اسيدهاي چرب اشباع شده نقطه ي ذوب را بالا مي برند واگربااين اسيدها چربي تهيه شود در درجه حرارت معلومي جامد هستند. سیروز مرتبط با کبد چرب غیر الکلی زمانی رخ میدهد که التهاب کبد به زخم شدن بافتهای کبد میانجامد و باعث میشود کبد سنگین تر از سایر اندامهای بدن گردد. استئاتوهپاتیت غیر الکلی در طیف کمتری از افراد مبتلا به کبد چرب رخ میدهد. کبد چرب حاملگی شرایط نادر دیگری است که به هنگام تجمع چربی در کبد در زنان باردار رخ میدهد.

هرچه غذای شما چربی بیشتری داشته باشد، اسید معده بیشتری تولید خواهد کرد. بررسی های پزشکی و دستگاههایی وجود دارد که میتوان از آن برای تشخیص تشکیل NAFLD استفاده کرد. از بهترین منابع فیبر محلول میتوان به دانه کتان، کلم بروکسل، آووکادو، حبوبات و توت سیاه اشاره کرد. جگر سیاه یا کبد دارای پروتئین و ویتامین زیادی است. روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب دارای زنجیره هایی با طول متوسط تری گلیسرید (MCTS) می باشد. دانشمندان دریافتند در مغز استخوان و جایی که سلولهای بنیادی خون در آن قرار دارند، سیگنالهای عفونی، سلولهای چربی (adipocyte) را به سمت آزادسازی ذخایر چربی خود به عنوان اسیدهای چرب در خون سوق میدهند.

غذاهای فست فودی و تنقلاتی نظیر چیپس و پفک و مصرف بیش از حد شکلات و شیرینی نیز باعث بروز چربی خون بالا در بدن می شود به خصوص در افراد چاق که وزن زیادی دارند این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است که در مصرف بیش از حد تنقلات زیاده روی نکنند. این افراد باید سعی در مصرف غذاهای کمکالری و با ارزش غذایی بالا داشته باشند. و نکته آخر اینکه داشتن اندام ایده آل بسیار خوب است اما با مصرف مکمل ها به بیمار شدن و عواقب آن نمی ارزد.

دیدگاهتان را بنویسید