چربی ترانس چیست و چه تأثیری بر سلامتی دارد؟

حساسیت به تخمه آفتابگردان بیشتر در افرادی که در معرض گیاهان یا تخمههای آفتابگردان بهعنوان بخشی از شغل خود قرار دارند مانند کشاورزان آفتابگردان و پرورشدهندگان شایع است. آفتابگردانها تمایل دارند کادمیوم را از خاک گرفته و در تخمههای خود ذخیره کنند، بنابراین تخمههای آفتابگردان کمی بیشتر از سایر غذاها دارای عنصر کادمیوم هستند. روغن آفتابگردان تصفیهشده بهمراتب کمتر دارای پروتئین حساسیتزا است، اما در موارد نادر، افراد بسیار حساس، نسبت به مقدار کمی از روغن آفتابگردان هم واکنش نشان دادهاند. اگر مراقب میزان مصرف نمک در رژیم غذایی خود هستید، به خاطر داشته باشید که پوسته شور تخمهها که مردم معمولاً قبل از شکستن، آنها را میمکند اغلب با بیش از 2500 میلیگرم سدیم (108٪ از RDI) در 4/1 فنجان همراه هستند.

بنابراین، نباید نگران خوردن مقادیر مناسب تخمه آفتابگردان، مانند 1 اونس (30 گرم) در روز باشید ولی مصرف بیشتر از این مقدار میتواند خطرساز باشد. بیمارن مبتلا به دیابت نوع دو ممکن است اختلال در ترشح انسولین و تولید بیش از حد گلوکز نیز رخ دهد. در یک مطالعه 3 هفتهای، زنان مبتلا به دیابت نوع 2 که روزانه 1 اونس (30 گرم) تخمه آفتابگردان را بهعنوان بخشی از رژیم متعادل میخوردند، 5 درصد افت فشارخون سیستولیک را تجربه کردند. علاوه بر این، در یک بررسی روی 13 مطالعهی قبلی نتیجه شد که افرادی که بیشترین میزان مصرف اسید لینولئیک را داشتند، 15 درصد کمتر در معرض بیماریهای قلبی مانند حمله قلبی و 21 درصد کمتر در معرض مرگ ناشی از بیماریهای قلبی قرار داشتند.

سپس آنها عملکرد کبد در دفع کلسترول از راه صفرا را تقویت نموده و در نتیجه کلسترول کمتری وارد جریان خون می شود. از جمله سایر منابع سالم چربی میتوان به اسیدهای چرب امگا-۳ اشاره کرد که در ماهی و مغزها وجود دارد. یکی از پزشکان دانشگاه کلمبیا دو جایگزین غذائی در دسترس که یکی با سویا و دیگری با شیر تهیه شده بود را در میان افراد چاق به مدت ۱۲ هفته بررسی کرد. در صورت نیاز، پزشک برای شما قرص های کاهنده فشار خون نیز تجویز خواهد کرد.

اگر برای مدت طولانی چربی خون بالا باشد و هیچ تلاشی برای کنترل و درمان صورت نگیرد، این بیماری بصورت کاملا مرموز و خطرناک ایجاد آسب های جدی می کند و بیماری های مهمی از قبیل گرفتگی رگ قلب (تصلب شرایین یا آترواسکلروز رگ قلب)، سکته قلبی و مغزی ایجاد می گردد. الکل چرب دارای زنجیره طویلی از الکل است که وزن مولکولی زیادی دارند. یک مولکول گلیسرول به سه زنجیره دراز از اتمهای کربن بنام اسید چرب متصل میشود. تخمههای آفتابگردان اگرچه سرشار از مواد مغذی هستند، اما کالری نسبتاً بالایی دارند.

این بلورها می توانند به سنگ کلیه تبدیل شوند که اغلب بسیار دردناک هستند، همچنین می توانند منجر به آسیب کلیه شوند. اگر در مردان سطح آنزیمها بیشتر از 50 و در زنان بیشتر از 45 باشد، نشاندهنده بروز آسیب است. بدن شما از اسید لینولئیک برای ایجاد ترکیبی شبیه هورمون استفاده میکند که رگهای خونی را شل کرده و فشارخون پایین را افزایش میدهد. بهعنوانمثال، افزایش سطح خونی پروتئین واکنشی C نشاندهنده التهاب، با افزایش خطر بیماریهای قلبی و دیابت نوع 2 مرتبط است. تأثیر تخمههای آفتابگردان بر قند خون و دیابت نوع 2 در چند مطالعه آزمایششده است و نتایج امیدوارکنندهای حاصل شدند، اما کماکان تحقیقات بیشتری در این زمینه موردنیاز است.

بااینوجود، این مقدار باعث افزایش سطح کادمیوم خون آنها و آسیب به کلیههای آنها نمیشود. اینها بهعنوان آنتیاکسیدان برای محافظت از سلولهای بدن در برابر آسیب رادیکالهای آزاد عمل میکنند. اگر در طولانیمدت در معرض مصرف مقادیر زیادی تخمه آفتابگردان قرار بگیرید، این فلز سنگین میتواند به کلیههای شما آسیب برساند. دلیل دیگر برای رعایت اعتدال در خوردن تخمه آفتابگردان، محتوای کادمیوم آن است. بهتر است که افراد در زندگی روزانه شان تحرک کافی داشته باشند و فعالیت ورزشی در حد توان خود را انجام دهند و در خرید مواد غذایی روزانه تنوع غذایی را رعایت کنند به صورتی که سبد غذایی آنها حاوی مواد غذایی کاهش دهنده کلسترول خون باشد.

ALT برای پایش درمان افراد مبتلا به بیماری کبدی و بررسی مؤثر بودن آن استفاده می شود و ممکن است به تنهایی یا همراه با تست های دیگر برای این منظور درخواست شود. جوانه زدن همچنین باعث کاهش عوامل مؤثر در جذب مواد معدنی میشود. خوردن تعداد زیادی تخمه آفتابگردان بهطور همزمان باعث اختلال در مدفوع یا انسداد مدفوع در کودکان و بزرگسالان میشود. علائم شدید یا بلندمدت مدفوع چرب می­ تواند نشانه­ ی بیماری مانند اختلال سوء جذب، کمبود آنزیم یا بیماری گوارشی باشد.

علاوه بر یبوست، ممکن است مدفوع در اطراف محل انسداد مایعی نشت کرده و در کنار علائم دیگر، درد شکم و حالت تهوع نیز به وجود بیاورد. تخمه آفتابگردان ممکن است به کاهش فشارخون، کلسترول و قند خون کمک کند زیرا حاوی ویتامین E، منیزیم، پروتئین، اسیدهای چرب لینولئیک و چندین ترکیب گیاهی است. علاوه بر این، این کریستال نشاسته پایدار می تواند در بدن شما در سوختن چربی بیشتر کمک کند و سلول های چربی را از دسترس خارج میکند. آووکادو یکی از بهترین مواد غذایی چربیسوز به شمار میرود. یکی از راههای اصلی درمان این بیماری، رژیم غذایی است.

یکی از عوامل رفع این بیماری شامل داشتن یک رژیم غذایی سالم می باشد. توصیه میشود در طی مرحلهی بارداری به خاطر عوارضی که ممکن است در بر داشته باشد از خوردن تخمه کدو خودداری کنید. در تحقیقی که روی بیش از 6000 بزرگسال انجام شد، افرادی که حداقل پنج بار در هفته از تخمههای آفتابگردان و دیگر تخمهها در تغذیه خود استفاده میکردند، 32 درصد پروتئین واکنشی C کمتری نسبت به افرادی که تخمه مصرف نمیکردند، داشتند. علاوه بر این، تخمه آفتابگردان غنی از اسیدهای چرب اشباعنشده، بهویژه اسید لینولئیک است. منیزیم موجود در تخمه آفتابگردان نیز به کاهش سطح فشارخون کمک میکند.

فلاونوئیدها و سایر ترکیبات گیاهی موجود در تخمه آفتابگردان نیز به کاهش التهاب کمک میکند. • یک سیب یا موز را به کره تخمه آفتابگردان آغشته کنید. چربی های غیر اشباع معمولاً به عنوان چربی های خوب یا چربی های سالم در نظر گرفته می شوند. در تهیه تخمههای آفتابگردان سعی کنید که انواع کمنمک آن را تهیه کنید. دقت:بعد از اتمام هر گروه برای عملکرد خوب تر، یک دقیقه استراحت نمایید.شما در کنار این باید وزنه را به تدریج سنگین نمایید تا چربی های بازو را به آسانی و در هنگام کمتری آب نمایید.

پروتئین و چربی تخمهها سرعت تخلیه معده را کاهش میدهد و اجازه میدهد تا قند از کربوهیدراتها بهتدریج آزاد شود. نتایج یک مطالعه نشان داد که خشککردن بذر آفتابگردان تا حدی جوانهزده در دمای 50 درجه سانتیگراد و بالاتر حضور باکتری سالمونلا را به میزان قابلتوجهی کاهش میدهد. آزمایش چربی خون را هم باید به صورت مرتب انجام داد. بنابراین بدون اینکه خبر داشته باشیم ممکن است با مشکل فشار خون بالا روبرو باشیم. مطالعات نشان میدهند افرادی که روزانه 1 اونس (30 گرم) تخمه آفتابگردان را بهعنوان بخشی از رژیم غذایی سالم خود میخورند، ممکن است قند خون ناشتا را در مدت شش ماه به میزان 10 درصد کاهش دهند.

این امر در مورد تخمههای آفتابگردان جوانهزده خام که ممکن است در دمای بالاتر از 48 درجه سانتیگراد تفتداده نشوند، بسیار موردتوجه است. بسیاری از این عوامل قابل پیشگیری و کنترل نیستند به طور مثال ما نمیتوانیم جلوی افزایش سن مان را بگیریم و یا ژنتیک قابل تغییر نیست، اما بعضی از متغیرها قابل مدیریت هستند. دل و قلوه از جمله فرآوردههایی است که در مقایسه با جگر سفید و سیاه بافت سفتی دارد و کباب شده آن بسیار خوشمزه است، اما برخی خانوادهها براین باورند که دل و قلوه ارزش تغذیهای بسیار بالایی دارد و با آن سوپ درست میکنند و در برنامه غذایی کودک، سالمند یا بیمار میگنجانند.

اگرچه حساسیت به تخمههای آفتابگردان نسبتاً غیرمعمول است، اما نمونههایی هم گزارششده است. علاوه بر حساسیت غذایی، برخی از افراد نسبت به لمس تخمه آفتابگردان نیز حساسیت دارند که این حساسیت منجر به واکنشهایی مانند خارش و التهاب دستها میشود. برخی از افراد مبتلا به بیماری چربی خون، دارای ژنهایی هستند که باعث تولید بیشتر تریگلیسیرید، کلسترول یا LDL میشوند. افرادی که متوجه می شوند موهایشان پس از شستن موها خیلی سریع چرب و دچار خارش و تحریک پوست سر می شوند به شستن کمتر موها متوسل می شوند که انجام این کار به ایجاد تعادل تولید روغن و کاهش چربی کمک می کند.

هر روز حتماً 2 عدد سیب یا پرتقال ، چند عدد توت فرنگی خصوصاً پس از غذا میل کنید که باعث کاهش جذب کلسترول مصرف شده با غذا می شود. HDL، کلسترول “خوب”، کلسترول اضافی را جمعآوری کرده و به کبد شما میبرد. در ستون دوم برگه جواب آزمایش عبارت Result نوشته شده و اعدادی را نشان می دهد. در حال حاضر درمان بر روی مهار مشکلات طبی واختلالاتی که زمینه ساز کبد چرب هستند متمرکز است. اسیدهای چرب غیر اشباع در تخمه هندوانه به پوست، رطوبت، نرمی، سفت شدن عضلات صورت، جلوگیری از افتادگی و پیری پوست و جلوگیری از آکنه و سایر اختلالات پوستی کمک فراوانی میکنند.

کارشناسان توصیه میکنند که ۵ تا ۱۰ درصد از کالریهای روزانهٔ خود را از اسیدهای چرب امگا۶ تأمین کنید که البته بیشتر افراد این مقدار را در رژیم غذاییشان دارند. هنگامیکه افراد 9 اونس (255 گرم) تخمه آفتابگردان در هفته به مدت یک سال خوردند، متوسط مصرف تخمینی کادمیوم آنها از 65 میکروگرم به 175 میکروگرم در هفته افزایش یافت. در صورت انجام عمل به صورت موضعی تا حد امکان 12 ساعت پیش از عمل از خوردن آب و غذا خودداری کنید. کلسترول موجب افزایش اسید های چرب آزاد تا ۶ برابر طبیعی در اولین فاز مسمومیت و همچنین در حد کمتری کلسترول می دهد تری گلیسیرید ها در اوایل مسمومیت افزایش یافته و میزان این ترکیبات در پلاسما شدت مسمومیت را نشان می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید