چربیهای دور شکم را آب کنید

بیلی روبین کونژوگه(مستقیم) به دلیل محلول بودن در آب میتواند از سد کلیه ها عبور کرده وارد ادرار شود( نوع غیرکونژوگه در آب نامحلول است) لذادربیماریهایی که میزان بیلیروبین کونژوگه افزایش می یابد (مثل انسداد مجاری صفراوی) بیلی روبین در ادرارافزایش می یابد(دقت کنید که درنوزادان با بیلیروبین بالا، بیلیروبینوری نداریم).در روده، بیلیروبین به ترکیبی به نام اوروبیلینوژن تبدیل میشود که از طریق مدفوع دفع میگردد. برخی افراد ممکن است لنزهای تماسی خاصی را انتخاب کنند که سطح چشم را محافظت کرده و رطوبت آن را حفظ میکنند.

لیپوپروتئین الدیال کلسترول را روی دیواره رگها نشانده و موجب شکلگیری ماده سخت و ضخیمی که همان پلاک کلسترول است میشود. این فرآورده علاوه بر دارا بودن چربی ترانس و کالری زیاد، بشدت کلسترول را بالا برده و حاوی مقداری پتاسیم است و متخصصان مصرف زیاد خوئک را توصیه نمی کنند. بعد از اینکه سوزن در محل مورد نظر فرو برده شد، مقدار کمی خون گرفته می شود. می تواند از همه گروهها خون بگیرد و گیرنده عمومی است ولی به هیچ گروه دیگر جزخودش نمی تواند خون بدهد گروه AوB فقط به هم گروه خود و گروه AB می توانند خون بدهند.صرفنظر از این موضوع عوامل دیگری از جملهRh در تطبیق خون شخصی به خون دیگر مهم است.مشاهده شده که اگر خون انسان را با خون نوعی میمون به نام رزوس مخلوط کنند.گاهی ممکن است اگلوتاسیون انجام شود و گاهی انجام نمی شود .اگر انجام شودRh مثبت و اگر انجام نشودRh منفی است عامل رزوس در خون بعضی افراد وجود دارد و برخی وجود ندارد که به آن Rh مثبت یا منفی می گویند.این عمل از طریق ارث منتقل می شود .اگر پدری Rh مثبت و مادر Rh منفی باشد فرزند آنها ممکن است این عامل را از پدر یا مادر به ارث برده و خونش Rh مثبت باشد خونش با مادر غیر موافق است که منجر به عوارض شدیدی برای فرزند می شود.

مخلوط کن یکی دیگر از روش هایی است که می توان برای تهیه نوشیدنی های سالم از آن استفاده کرد. همچنین داروهایی مانند آسپیرین، کورتیزون و کینیون باعث کاهش ESR میگردند.آزمایش گروه های خونی در پلاسمای خون انسان عناصری وجود دارند که به آنها” آگلوتاسیون” می گویند و این خاصیت را دارند که اگر سلول خونی خارجی وارد خون شود آنها را به هم چسبانده و منعقد و بالاخره متلاشی می کند. پلاسمای این گروه دارای آگلوتین مخصوص برای به هم چسباندن گویچه های گروه O است. پلاسمای این گروه دارای آگلوتین مخصوص برای به هم چسباندن گویچه های گروه A است.

در واقع پلاک کلسترول سبب سخت شدن رگ های بدن و ابتلا به بیماری قلبی خواهد شد. معمولا اگر هم کلسترول LDL و هم کلسترول HDL را اندازه بگیرید، نتیجهی تست دقیقتر خواهد بود. درباره تست گلیسیرید خواندید و با نحوه آمادگی برای آن و اهمیت این تست آشنا شدید. یک بیماری حاد، حمله قلبی و یا استرس شدید می تواند سطح کلسترول خون را تحت تاثیر خود قرار دهد.

مصرف داروهایی نظیر استاتین نیز به کنترل کلسترول کمک میکند. ۱۰تا ۱۵درصد اوروبیلینوژن ِمدفوع ، به خون بازجذب شده و از طریق ادرار دفع میگردد.اگر به هر دلیلی انسدادی در مسیر بیلی روبین از کبد به صفرا یا از صفرا به روده رخ دهد (مثل سرطان یا سنگها) بیلیروبین وارد مدفوع نشده،اوروبیلینوژنی هم تولید نمیشود؛ لذا اوروبیلینوژن ِ ادرار منفی میشود.اما اگر ساخت بیلیروبین افزایش یابد و به مدفوع راه یابد(مثل یرقان همولیتیک یا هپاتیت)اوروبیلینوژن ادرار نیز افزایش خواهد یافت.

آزمایش شیمیایی ادرار Dipsticks یک روش آسان، سریع و ارزان می باشد. اگر چه امروزه آزمایشهای بسیار دقیقی وجود دارند که میتوانند مقدار میکروسکوپی جزییترین اجزای روی سلولهای سرطانی را هم در بدن اندازه بگیرند و یا هر لحظه عناصر پروتئینی یا شیمیایی جدیدی معرفی میشوند که اندازهگیری آنها در خون یا دیگر مایعات بدن میتواند به پزشکان در تشخیص بیماریها کمک کند اما برای اغلب مردم و همچنین بسیاری از پزشکان، کلمه «آزمایش» یادآور آزمایش کامل خون، یعنی همان آزمایش معروفی است که تعداد سلولهای اصلی خون طی آن اندازهگیری میشود.آزمایش خون یا CBC که مخفف جمله انگلیسی «شمارش کامل خون» است، یکی از ابتداییترین و در عین حال اصلیترین آزمایشاتی است که میتواند زمینه تشخیص بسیاری از بیماریها و از آن مهمتر، بیانگر شرایط کلی و حیاتی بدن باشد.

مهمترین چربیهای خون کلسترول و تریگلیسیرید است که فرمول شیمیایی این دو با هم فرق میکند. آزمایش کلسترول یک آزمایش خون است که معمولا صبح و به صورت ناشتا گرفته می شود تا نتایج دقیق تری حاصل گردد. در این عمل با تراش استخوان کاسه چشم ،لبه استخوان حدود ۵ میلیمتر تراشیده می شود.در صورتی که بیمار علاقمند باشد تا ابروهای خود را نیز بالا ببرد برش در بالای ابروها انجام می شود .جراحی دیگر برای بهبود وضعیت ظاهری فرد استفاده از جراحی بلفاروپلاستی می باشد .این تکنیک ها تهاجمی بوده و نتایج حاصل از آن ها ماندگارتر از روش های قبلی می باشد .این روش ها تحت بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام می شوند و پس از دوران نقاهت می توانید از بهبود ظاهر چشمان خود لذت ببرید .

CRP یکی از پروتئین های فاز حاد بوده که مانند ESR یک تست ارزشمند در موارد التهابات محسوب میشود و حتی میتوان گفت که این تست از ESR ارزشمندتر میباشد زیرا به محض بروز هر گونه التهابی در بدن افزایش یافته و به مجرد کاهش التهاب و بهبودی میزان آن کاهش میابد بنابر این علی رغم غیر اختصاصی بودن از حساسیت خوبی برخوردار میباشد. ESR تحت شرایطی مانند بیماری های اتو ایمیون به ویژه روماتیسم مفصلی، در عفونتها، التهابات حاد و مزمن و سرطانها افزایش میابد بنابراین با تنها افزایش میزان رسوب گلبولهای قرمز به تشخیص دقیقی نمیتوان دست یافت.سرعت رسوب گبولهای قرمز خون بر حسب میلیمتر بر ساعت میباشد.در این تست خون گرفته شده همراه با ضد انعقاد سیترات سدیم در لوله های بلند و باریکی کشیده شده و به صورت عمودی روی پایه های سدیمان قرار داده میشود.

بهتر است آزمایش های کلسترول به صورت مرتب انجام شود. این مورد مجموع محتوای کلسترول خون شماست. در مورد انتخاب بهترین روش برای کاهش سطح کلسترول خون باید با پزشک داخلی مشورت کنید. زیرا می تواند به کاهش کلسترول بد خون کمک کند. شما به راحتی می توانید این مواد مغذی را در رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا که به راحتی قابل حمل بوده و یک میان وعده فوق العاده هستند. از آن رو، اگر شاخص تودهی بدنی شما عدد مناسبی باشد، همیشه هم به این معنا نیست که میزان چربیهای شما پایین است.

کست ادراری یک انعقاد پروتئینی در توبول های کلیوی است که محتویات توبول ها درآن گیر می کنند و بر همین اساس تقسیم می گردد.Tamm-horsfall پروتئینی است که تولید کست می نماید که دراصل ماتریکس سلول های توبولی می باشد. ولی، برعکس در پروتئینوری پاتولوژیک اگر مصرف مایعات خیلی زیاد باشد، می تواند، به زیر ۲۰ میلی گرم در دسی لیتر هم برسد .آستانه ی تشخیص آن در ادرار با dipsticks 30-20 میلی گرم در دسی لیتراست، میزان کمتر از۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر پروتئین نرمال در نظر گرفته می شود.پروتئین ادرار شامل تام هاسفال (۴۰%)، گلوبولین های سرم (۳۰%) و آلبومین (۳۰%) است.علل منفی کاذب د ر dipsticks شامل ادرار شدیدا قلیائی، ادرار رقیق، حضور پروتئینی غیر از آلبومین است.

با این وجود، ممکن است مقادر بعضی مواد مغذی آنها از جمله پروتئین، ویتامین B12 یا روی (زینک) نسبت به یک محصول گوشتی کمتر باشد. اگر شما در خانواده خود سابقه بیماری های عروق کرونری را دارید که در دوران جوانی توسعه می یابد، پزشک ممکن است آزمایش های مکرری را توصیه کند. شما می توانید آب بنوشید اما از خوردن قهوه، چایی و یا سایر نوشیدنی ها خودداری کنید. می توانید سطح کلسترول خود را با تغییر در سبک زندگی همچون ترک سیگار، ورزش و داشتن یک رژیم غذایی سالم پایین بیاورید. اگر نمی توانید یکسره یک یا نیم ساعت در روز ورزش کنید، شما می توانید برنامه ورزشی منظم خود را به بخش های کوچکتر و قابل مدیریت تقسیم کنید.

امیدوارم برای شما مفید بوده باشد و آن را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. پزشک با کاهش کالری رژیم غذایی و ورزش شما را به کاهش وزن ترغیب میکند. اگر نتایج شما نشان دهد که سطح کلسترول بالایی دارید نباید نا امید شوید. برای انجام آزمایش کلسترول در محل کلیک کنید. لیست را در پایان هرماه بررسی کنید. موارد افزایش ESR: افزایش ESR نشانه ای از افزایش گلبولینها و یا فیبرینوژن پلاسما بوده و نیاز به بررسی های بیشتری دارد.

برخی از آنها شامل استروئیدهای آنابولیک، مسدود کننده های بتا، اپی نفرین، قرص های ضد بارداری و ویتامین D می باشد. در دوران بزرگسالی فقر این ویتامین در بدن باعث بوجود آمدن بیماری استئومالاسی میشود. افزایش لیپوپروتئین خون در نتیجة عوامل محیطی یا ژنتیكی روی میدهد كه باعث افزایش تولید لیپوپروتئینها شده و یا پاكسازی لیپوپروتئینها را از جریان خون كاهش میدهد. مثلا، براساس یک تحقیق که در مجلهی کالج قلب آمریکا به چاپ رسید، یک روش شایع برای محاسبهی میزان کلسترول LDL اغلب نتیجه نامعتبر به دست میدهد.

پزشک معمولا در طی یک آزمایش خون معمول یا پیگیری مشکل قلبی عروقی، مانند حمله قلبی یا سکته، چربی خون را تشخیص میدهد. اگر مقدار این آنزیمها از سطح طبیعی بیشتر باشد، پزشک برای تشخیص بیماری آزمایشهای دیگری مانند سونوگرافی یا سیتیاسکن تجویز میکند. سطح تری گلیسیرید بالا با فاکتورهای مختلفی همچون اضافه وزن، خوردن شیرینی و نوشیدن الکل، سیگار کشیدن و داشتن دیابت مرتبط است. بیشتر زنانی که در معرض ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند و سطح LDL بالایی نیز دارند ممکن است به داروهای کاهش دهنده کلسترول نیاز پیدا کنند.

اگر این تغییرت کافی نباشد پزشک می تواند از درمان های دارویی استفاده کند. اگر شما خانوم هستید و سطح بالایی از تری گلیسیرید داشته باشید بهتر است ابتدا با پزشک متخصص زنان مشورت نمایید. در این صورت در طول مراجعات معمولی که به پزشک خود دارید انجام آزمایش کلسترول را در صورت نیاز برای شما تجویز خواهد کرد. کلسترول اغلب در دوران بارداری بالاست بنابراین، زنان باردار باید حداقل ۶ ماه بعد از زایمان خود منتظر بمانند و سپس آزمایش کلسترول خون بدهند. برای انجام آزمایش کلسترول باید با چه پزشکی مشورت کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید