پس از کدام روشها برای جوانسازی صورت استفاده کنیم؟

به دلیل دارا بودن مقدار بالای ویتامینهای آنتی اکسیدان A و C، از مزایای هندوانه برای پوست میتوان به توانایی آن در محافظت از سلولها در برابر آسیب و مبارزه با تشکیل رادیکال آزاد برای کاهش پیری و حفظ سلامت پوست اشاره کرد. همچنین از این آزمایش برای بررسی علل ایجاد برخی علائم مثل اسهال و استفراغ طولانی مدت، اسهال خونی، نفخ زیاد، بوی بد مدفوع، درد های شکمی و از دست دادن اشتها استفاده می شود. به نظر میرسد آب هندوانه باعث ایجاد تغییر در ترکیبات میکروبیوم روده میشود که میتواند اثر متابولیکی داشته باشد. علیرغم اینکه سرشار از ویتامینها و مواد معدنی مهم است، مقدار کمی کالری در هندوانه وجود دارد و این باعث میشود یک رژیم غذایی مفید برای کاهش وزن باشد.

در همین حال، ویتامین A برای حفظ سلامتی سلولها و محافظت در برابر آسیب UV مهم است. فواید مهم هندوانه برای آقایان این است که لیکوپن، یکی از اصلی کاروتنوئیدهای موجود در میوه، در برخی از مطالعات با خطر کمتری از سرطان پروستات مرتبط است. مفید بودن این آزمایشها در هالهای از ابهام قرار دارد، معمولاً از این آزمایشها بیشتر برای تعیین این مورد استفاده میشود که آیا افراد مبتلا به سطوح مرزی HDL و LDLبه درمان دارویی نیاز دارند یا خیر؟ تحقیقات همچنین نشان میدهد که لیکوپن در تقویت غشای سلولی نقش دارد، بنابراین میتواند سموم را از بدن خارج کند.

وی تصریح کرد: از جمله طبیعی ترین راهکارها برای درمان کبد چرب، توجه به مسائل تغذیهای، مواد سالم، استفاده از غذاهای سنتی و خانگی، استفاده از سبزی ها و میوه های تازه و آب پز که نقش مهمی در سلامت خانواده ایفا میکنند، جایگزینی لبنیات کم چرب به جای چرب، استفاده از ماهی و غذاهای دریایی، آب لیمو و عرقیات گیاهی مانند کاسنی، خار مریم از دیگر راه کارهای طبیعی برای درمان این بیماری است. برای بیشتر افراد، یک یا دو فنجان در روز مقدار خوبی است. برای کسانی که نوعی مقاومت به انسولین شناخته شده دارند، از جمله آنهایی که قند خون دارند و یا مبتلا به دیابت هستند، انتخاب میوههایی با قند پایین که دارای فیبر بیشتری نیز هستند، مانند انواع توتها ممکن است مفید باشد.

همانطور که میدانید که هندوانهها دارای مقدار زیادی آب هستند، و بررسیها نشان میدهند که نوشیدن آب این میوه روش خوبی برای به دست آوردن مایعات مورد نیاز بدن به همراه آنتی اکسیدانها، مواد معدنی الکترولیتی ضروری و ویتامینها است. از آنجا که مقادیر نسبتاً زیادی قندهای طبیعی (مانند گلوکز، فروکتوز و ساکارز) و کربوهیدرات در هندوانه وجود دارد که دارای فیبر کمی و تقریباً بدون پروتئین یا چربیهای سالم است، خوردن مقادیر بیشتر ممکن است باعث افزایش قند خون شود. تحقیقات زیادی در واقع در پرورش انواع هندوانه مقاوم در برابر بیماری و ایجاد سویههای بدون بذر انجام شده است که همه مواد مغذی را سالم نگه میدارد.

اعتقاد بر این است که انواع بدون بذر مزایای سلامتی مشابه با انواع دانهها دارند. ترکیبات موجود در این میوه ممکن است به عنوان یک ماده غذایی مقابله با سرطان عمل کند، یک داروی سرشار از آنتی اکسیدان و مزایای سلامتی فراوان که در هر وعده فراهم میآورد. میزان نرمال قند خون بین حداقل ۶۵ تا ۷۰ و حداکثر ۱۰۰ تا ۱۱۰ در محدوده بالا می باشد، البته افزایش خفیف قند خون ممکن است در اثر دریافت اخیر فرد باشد، اما اگر در آزمایشات مکرر میزان آن تغییری نکرد، فرد نیاز به توصیه های رژیمی برای پیش گیری از ابتلا به دیابت در آینده دارد.

مثال دیگر سفالین است که برای شکل گیری مغز و بافت عصبی مورد نیاز است. آنها همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶، منیزیم، زینک، مس، پتاسیم و موارد دیگر را فراهم میکنند. غذاهای فرآوری شده معمولاً حاوی قندهای اضافه شده ، چربی های ترانس ، نیترات ها ، شربت ذرت ، سدیم و سایر مواد شیمیایی هستند. اگرچه حاوی قند و کربوهیدرات طبیعی است، اما بسته به رژیم غذایی شما و میزان مصرف ضرورتاً بد نیست.

پزشک رژیم مناسب با نیازهای شما را تجویز می کند زیرا رژیم هرکسی متناسب با دیابت و سطح قند خونش تعیین می شود. سکنجبین عنصلی را که همان پیاز دشتی و پیاز موش است و عرب ها عنصل می گویند در سکنجبین می جوشانند و آبش را صاف می کنند و روزی یک الی دو قاشق پلو خوری به فاصله 12 ساعت مصرف می کنند. هیچ وقت از تمیزی برس ها و شانه ها غافل نشوید، چون برس ها محل تجمع باقیمانده ی محصولات مخصوص مو مانند ژل و غیره، چربی و گردوخاک هستند و تمام این ترکیبات با شانه کردن موها، مستقیما به آنها منتقل می شوند.

هیدراته کردن بدن (آب زیاد نوشیدن): کم آبی یکی از دلایل بوجود آمدن سیاهی در زیر چشم است. در سایر نقاط جهان مانند آفریقا، خاورمیانه، هند و آسیا، این میوه به دلیل توانایی رشد در دمای گرم و هیدراته نگه داشتن بدن در آب و هوای خشک از محبوبیت بالایی برخوردار است. یک مطالعه در مجله کشاورزی و مواد غذایی شیمیایی به بررسی اثرات آب هندوانه به عنوان نوشیدنی عملکردی برای ورزشکاران پرداخت.

یکی از فواید هندوانه (در کنار انواع دیگر) این است که آنها اغلب برای کاهش علائم ریفلاکس اسید استفاده میشوند. اعتقادها بر این است که هندوانه دبیماریهای ستگاه گوارش را تسکین میدهد و سطح pH را تنظیم میکند و در عین حال باعث کاهش التهاب و تولید اسید در بدن میشود. با این حال، در التهاب پس از ورزش و تغییرات در عملکرد سیستم ایمنی ذاتی تأثیر نمیگذارد. هندوانه بخشی از رژیم GAPS است که برای کمک به درمان بیماریهای گوارشی و کاهش التهاب پیشنهاد شده است. ویتامین C به ویژه برای سلامت پوست اهمیت دارد.

این نشان میدهد که هندوانه برای سلامت جنسی خوب باشد، زیرا میتواند به جریان خون و در نتیجه برانگیختن کمک کند. مواد مغذی مهمی که در محافظت از سلامت چشم نقش دارند – از جمله بتاکاروتن، ویتامین A، ویتامین C، لوتئین و زاکسانتین – نیز در این میوه غول پیکر یافت میشوند. این ترکیب در استحکام و شکلگیری عضلات بدن نقش بسزایی دارد. شیر سویا و نارگیل در چربی های اشباع بالا هستند نسبت به جایگزین دیگری مانند شیر بادام که استفاده می شود.

چربی های اشباع نشده پلی معمولا در حرارت اتاق بصورت مایع هستند. در مرحله بعد میتوانید با ثابت نگه داشتن نوع شیر و رنگ، تاثیر انواع مختلف مایع ظرفشویی را در این آزمایش بررسی کنید. سپس مردان را به مدت دو ساعت، در معرض دمایی سرد قرار دادند تا چربی قهوه ای آنها فعال شود؛ اما نه به اندازهای پایین که باعث ایجاد لرز در آنها شود. این میتواند در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک کند تا به طور موثرتری ورزش کنید. تمرین های بی وقفه و فشرده بدن و عضله های شما را خسته میکند باید این نکته را در نظر بگیرین که تمرین ها و ورزش هایتان در موقع مناسب باشد و استراحت دادن به بدنتان را فراموش نکنید .

همچنین سعی کنید با دست تان به آرامی به آن ضربه بزنید تا یکی از آن را پیدا کنید که به دلیل اندازه اش سنگین و متراکم است. اگرچه تخمه هندوانه کاملاً بی خطر است، اما در واقع باید حداکثر جوانه زده باشند تا از مزایای بالقوه سلامتی آن بهرهمند شوید. یک مطالعه ۲۰۲۰ نشان داد که با تهیه الکترولیتها و کاهش کم آبی بدن، یکی از مهمترین مزایای هندوانه توانایی آن در ارتقاء و بهبودی بعد از ورزش و کاهش درد است.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که مصرف آب هندوانه کاملاً انرژی مورد نیاز برای ورزش و افزایش سطح خون (L-citrulline و L-arginine)، ظرفیت آنتی اکسیدان و وضعیت کل نیترات حمایت میکند. محققان به این نتیجه رسیدند که ورزش های هوازی برای کاهش وزن از منطقه شکمی مهم هستند. آزمایش خون از جمله تست های مهم و رایج در آزمایشگاه تشخیص طبی می باشد. مدفوع شامل سطوح پائین آنزیم ها است از جمله تریپسین، و یا الاستاز. همه افراد بالای 20 سال باید حداقل یک بار از لحاظ چربیهای خون شامل کلسترول تام، کلسترول خوب، کلسترول بد و تریگلیسیریدها بررسی شوند، سپس اگر نتایج طبیعی بود این آزمایش باید حداقل هر 5 سال یک بار تا 40 سالگی و پس از آن هر دو سال یک بار تا 50 سالگی تکرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید