پاسخ به:تصاویری زیبا از ایران زیبا

وی اضافه کرد: طرح ترافیک شهری ما مصوبه شورای همتا را دارد و از همه مهمتر این است که طرح جامع شهری گلمکان سال ۹۵ توسط اداره کل راه و شهرسازی ابلاغ شده که در واقع شهر را شناسنامه دار کرده، هرچند فرآیند تصویب طرح تفصیلی شهر هنوز طی نشده است. شهرستان خمین: منزل امام خمینی، قلعه سالار محتشم، امامزاده ابوطالب، مسجد جامع خمین حمام تاریخی روستای لکان و بوستان کوه بوجه و… ۱- کوه مزگوت ومیرزا( مسجد ومیرزا): یکی از قله های کوه چهل چشمه ، پشت آبادی نرگسله واز یک طرف متصل است به آبادی کول واز یک طرف به آبادی دوزخ دره وصل است.

در آیینهای عروسی، تمامی اهل روستا حضور مییابند و داماد از ابتدای مجلس تا پایان آن به احترام مهمانان روی پا میایستد. دیگه کم کم به اواسط ظهر و زمان صرف ناهار رسیده بودیم.چون غذاهای هتل شهریار در شهر بازرگان بهتر بود ، موقع برگشت سری به آن شهر زدیم .نزدیکی بازرگان محل مناسبی بود تا از دور بهترین منظره کوههای آرارات رو ببینیم.دوتا کوه که هر دو در کشور ترکیه قرار دارند .

دریاچه الندان در اطراف چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد. در پایین طالقان روستایی وجود دارد که به روستای میر معروف است و حمام تاریخی آن متعلق به دوره صفوی است. چشمه دمکش در زیر درخت کهنسالی از گونه افرا واقع شده که از داخل گودال بزرگی که در زیر آن وجود دارد، آب به صورت گردابی بیرون می ریزد و آمدن آب چشمه دم به دم است یعنی گاهی چند ساعت و حتی چند روز خشک است و آبی ندارد و گاهی هم چند روز به طور مستمر آب دارد.

پدر او آسیاب آبی را اداره میکرد که در کنار یک جوی آب زلال بود که آبش سرانجام به درون رودخانه گیو (Gave) میریخت. پشت این نی زارهای درهم پیچیده چشمه ای زیبا و پر آب بود که به چشمه پنجعلی مشهور است واز جاذبه های کاسه رود است. دیدن این حجم از زیبایی سحرانگیز دیر هم شده است. سابقاً جای قبورش نمایان بود با آنکه اطرافش را مردم مجاور جزو خانه خود انداخته؛ با اهتمام امین­التجار، درختانی به عنوان باغ ملی احداث شهرداری و آب از نهر فدن بدان محل جاری شد.

خمزرگر یکی از مرکزهای مهم آیین بودایی بوده، دو هیکل مکشوفة بودا که از نشانه هایش آتش زبانه میکشد و از کف پای شان آب فوران میکند از ساحه موری خمزرگر و دومی از سنجن بدست آمده است. از لحاظ تقسيمات كشوري جزو محدوده شهرستان پلدشت، ماكو و در غرب اين شهرستان واقع شده است. بعد از آزمایشات متوجه این موضوع شدند که آب چشمه از لحاظ املاح در وضعیت مناسبی وجود دارد و برای درمان بیماری های کلیوی مؤثر است.

کشور ما ایران، کشوری پهناور در خاورمیانه است و از لحاظ جمعیت و مساحت در رتبه هجدهم و هفدهم جهان قرار دارد. این منطقه در نزدیکی مشکینشهر قرار دارد. اعلا جزو دهستان حومهٔ بخش مرکزی شهرستان دماوند است و راه فرعی ماشین رو به دماوند دارد. بهترين آب چشمه ساري است رو به شرق كه همراه با خاك شيرين باشد. چشمه آب آهندار که دارای محلول ترکیبات آهن میباشد. که همگی دارای مصوبه هستند و زمینه های خوبی برای سرمایه گذاری و حضور و همکاری سازمان همیاری خواهند بود. و باغداری اهالی شهر و ۱۷ روستای تابعه به عنوان شغل قالب در منطقه ظرفیتهایی خوبی است که برای آنها باید برنامه ریزی شود.

شهردار گلمکان گردشگری را یکی از بزرگترین مزیت هایی این شهر عنوان کرد و گفت: گلمکان به عنوان منطقه نمونه گردشگری دارای مصوبه از هیات وزیران است و ما اینجا آثارتاریخی باارزشی داریم که علاوه بر لزوم کارهای پژوهشی و تحقیقاتی باید زمینه سرمایه گذاری بروی آنها نیز فراهم شود. او بزرگترین فرزند خانواده ۷ نفره و فقیر خود بود. ۲۳ ـ به فاطمه دختر خود ـ رضیالله عنها ـ خبر دادند که او اولین فرد از اعضای خانواده ایشان خواهد بود که بعد از درگذشتشان به ایشان ملحق خواهد شد ـ و چنان شد.

۵۵ سال بعد از مرگش از طرف کلیسا به عنوان قدیس حامی بیماران، خانواده و فقرا پذیرفته شد. در سال 1387 هجری شمسی، سه اثر طبیعی توسط سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسید که چشمه های باداب سورت به عنوان دومین اثر طبیعی ملی ایران برگزیده شد. ۲۵ ـ پستان گوسفندی را مسح کردند و بر اثر آن، پستان خشکیده آن لبریز از شیر شد، که همین معجزه سبب اسلام عبدالله بنمسعودt گردید. دکتر حسن اکبری با اشاره به اثر درمانی چشمههای آب گرم روی مفاصل و بیماریهای روماتیسمی تصریح کرد: برای بیمارانی که عضلات ضعیف دارند یا بعد از عمل جراحی عضوی از بدنشان بیحرکت و بیاستفاده مانده فیزیوتراپی در آب گرم بخشی از درمان است چرا که مفاصل و عضلات را در آب راحتتر تکان و ورزش میدهند تا حرکت عضو مستحکمتر و پیشرفتهتر شود.

وی با اشاره به اینکه مشاهدات میدانی نشان داده که چشمه درحال جوشیدن است، افزود: این چشمه پتانسیل خوب آب زیرزمینی است که این منطقه را تحت تاثیر قرار داده است. آب با خصوصیات حیات بخش و شفا دهنده اش، موضوع بسیاری از داستان ها، اسطوره ها و حکایات جالب گذشته و حال قرار گرفته است. ۴- ییلاق جمین : خوش آب وهوا وپر از تنوع گیاهی است بین آبادی دره وه زان که اوهم جاف بوده واین ییلاق به اسم جمین نامگذاری شده است. ۲- ییلاق میکائیل کوره: سر ایل جافها بوده و« پیشخورانه» به دولت مرکزی ایران داده واز منطقه بازیان که منطقه ای گرمسیر در کردستان عراق بوده برای چرای دامهای خود به منطقه ی بین آبادی شاه قلعه وآبادی دره وه زان آمده که هنوز بقایای گورستان این جافها در منطقه ی ییلاقی آن باقی مانده است.

این منطقه بکر پوشیده از تخته سنگهای آتشفشانی با جلوههایی بسیار زیباست، به نحوی که دیدار از این آثار سنگی با هیئتهای شگفتانگیز برای گردشگر خالی از لطف نخواهد بود. این آبشار از ارتفاعات زیادی با صخره های سر راه خود برخورد کرده و به پایین سرازیر می شود. مسلما یکی از لذت بخش ترین قسمت های یک سفر چشیدن و امتحان کردن غذاهای لذیذ با طعمی جدید است. ارتفاع آن از سطح دریا ۲۲۲۳ متر می باشد، لذا می توان آن را یکی از خنک ترین و در عین حال سردترین روستاهای کشور نامید.

غرب آن را نیز روستای اروست احاطه میکند. حیدری پرورش و تولید گیاهان دارویی را یکی دیگر از ظرفیت های منطقه عنوان و و تصریح کرد: با توجه به رویش گیاهان دارویی در ارتفاعات و مراتع منطقه و تولید گل محمدی که در بین مردم محلی به “گل یاحسین” معروف است و ظرفیت وجود کارخانه صنعتی گلابگیری ، زمینه های مناسبی برای سرمایه گذاری دراین خصوص نیز وجود دارد، همچنین ایجاد توتستان و گلستان در مکانهای ممکن می تواند به جذب گردشگر بیشتر به شهر گلمکان کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید