معرفی 12 خوراکی مفید برای درمان کبد چرب

اگر یک زن هستید، باید اندازه دور گردن، کمر طبیعی و باسن خود را اندازه گیری کنید. به عنوان مثال، اگر دور کمر شما 30، باسن شما 36 و گردن شما 13 باشد، اندازه دور شما 53 خواهد بود. کولیس ممکن است تست چربی خون در منزل همراه با دستورالعمل هایی در مورد نحوه تبدیل این اعداد به درصد چربی بدن شما باشد. کالری های اضافی در بدن به تری گلیسیرید تبدیل و در سلول های چربی ذخیره می گردند.

اگر قصد دارید چربی شکم خود را آب کنید باید روشهایی برای افزایش سوزاندن کالری پیدا کنید. دو حرکت پایانی هر تمرین نیز مخصوص شکم هستند و در قالب سوپرست انجام میشوند تا تمام مناطق مرکزی بدن شما به شکل کارامدی تمرین ببینند که نتیجه این امر تفکیک عضلانی بهتر عضلات شکم شما میباشد. پس هماتوکریت نشان دهنده مقادیر کل گلبولهای قرمز خون شما نسبت به کل خون است (کل خون انسان 6 لیتر است ) .

MCV حجم متوسط گلبولهای قرمز است و از هماتوکریت و شمارش گلبولهای قرمز به دست می آید . واحد هماتوکریت لیتر در لیتر است ولی معمولا به صورت درصد بیان می شود . واحد آن فمتولیتر است .در تالاسمی مقدار این اندیکس کاهش میابد . شاید مهمترین و معروفترین اندیکس خونی باشد که در بین عموم هم رایج است . اما برای شناسایی این نا هنجاری ها باید اندیکس های خونی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد . درست است که رکاب زدن به اندازه برخی از فعالیت های ورزشی داخل باشگاه های بدنسازی چربی شکم را کاهش نمیدهد ولی به هر حال رکاب زدن اصولی و در مدت زمان طولانی میتواند با پشتکارکاهش وزن را در پی داشته باشد.

خوان کارلوس سانتانا میگوید: سبزیجات کلم شکننده تر از انواع دیگر غذا ها هستند به طوری که کالری بیشتری می سوزانند.ترکیب کلم با رژیم غذایی شما منجبر به چربی سوز قوی بیشتر در بدن شما می شود. می باشد.تقریبا 40 درصد کلسترول از منابع غذایی تأمین می گردد(بقیه توسط خود بدن ساخته می شود)، بنابراین با رژیم کم کلسترول می توان آن را به راحتی تنظیم نمود.بیشتر منشا کلسترول رژیم، چربی های اشباع موجود در محصولات گوشتی حیوانی و فرآورده های لبنی پُرچرب هستند.کلسترول خود شامل دو نوع HDL و LDL است.

می تواند منجر به چاقی و بیماری های تست چربی خون در منزل مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع 2 و بیماری قلبی شود. از این قسمت میتوان کباب خوشمزهای همراه با سبزیجات معطر تهیه کرد. در سبزیجات کنسرو شده اغلب سدیم اضافه کرده اند که میتواند منجر به فشار خون بالا شود . بروکلی، گل کلم، کلم قمری، کلم پیچ و کلم بروکسل در صدر سبزیجات مفید برای کبد چرب قرار می گیرند چرا که کلم ها دارای خاصیت سم زدایی قوی برای کبد بوده و دارای موادی هستند که بعضی سموم را در بدن خنثی می کنند و باعث می شوند کبد آنزیم هایی را تولید کند که برای انجام فرآیند سم زدایی لازم هستند.

گلبولهای قرمز دارای ساختار مشخص مقعر و بیضی شکل خاصی دارند هر گونه تغییر در اندازه ، رنگ و شکل ظاهری این سلولها نشان دهنده نوعی نا هنجاری در بدن است . برای محاسبه درصد چربی بدن، مقدار گردن خود را از مقدار شکم خود کم کنید تا مقدار دور شما مشخص شود. نسبت ALT/ AST: در افراد مبتلا به هپاتيت الكلي اين نسبت بطور مشخص حداقل بيشتر از 2 است.

به نظر میرسد که کلسترول بیشتر در افراد گرم مزاج و تری گلیسیرید بیشتر در افراد سردمزاج بالا میرود. هر چقدر این مقادیر بیشتر باشند از نظر سلامتی مناسب تر است. مناسب ترین میزان آن در مردان بزرگسال بیشتر از 40 و در زنان بزرگسال بیشتر از 50 است. هر چقدر این مقادیر بیشتر باشند از نظر سلامتی مناسب تر است.در واقع نسبت LDL به HDL ارزش تشخیصی زیادی دارد و بهتر است این نسبت کمتر از 3 باشد. کلسترول خود شامل دو نوع HDL و LDL است.

سلولهای چربی بژ نوع متمایزی از سلولهای چربی گرما زا مانند چربی قهوهای با مورفولوژی چند چشم است. پس نوع طعم گوشت چه ران گوسفندی و چه گوساله ای، به نوع علوفه و غذایی وابسته است که برای رشد این حیوان مورد استفاده قرار می گیرد. لذا به چربیها تری گلیسیرید می گویند . چه افرادی باید آزمایش تری گلیسیرید خون را در فواصل کوتاهتری انجام دهند؟ افزایش سطح آن ها در خون معمولاً نشانه دریافت زیاد کربوهیدرات است و کاهش آن در هیپوتیروئیدی، سوء تغذیه و سوء جذب مشاهده می شود و در مقایسه با کلسترول، ارتباط ضعیف تری با بیماری های قلبی دارد.

کبد چرب پس از درگیر کردن کبد با علائمی مانند ضعف، خستگی و احساس سنگینی و فشار در ناحیه فوقانی و راست شکم بروز می کند؛ در ادامه این بخش از سلامت نمناک به معرفی چند میوه که برای پاکسازی و رفع مشکل کبد چرب بسیار مفید هستند خواهیم پرداخت. برخی از میوه ها ، چربی ها را می سوزانند و به دفع سموم بدن کمک می کند. مقدار زیاد آب موجود در میوه کمک می کند تا بسرعت معده خود را پر کنید ، به خصوص ، هنگامی که برای صرف شام آماده می شوید و یا نیاز به یک میان وعده تا گرسنگی خود را از بین ببرید .

میزان نرمال قند خون بین حداقل 65 تا 70 و حداکثر 100 تا 110 در محدوده بالا می باشد، البته افزایش خفیف قند خون ممکن است در اثر دریافت اخیر فرد باشد، اما اگر در آزمایشات مکرر میزان آن تغییری نکرد، فرد نیاز به توصیه های رژیمی برای پیش گیری از ابتلا به دیابت در آینده دارد. با این حال حتی در مورد جوابهای خارج از محدوده ذکر شده، تصمیم طبیعی بودن یا نبودن با پزشک شما است. 3 قاشق چای خوری عسل را با 3 قاشق چای خوری سرکه سیب و دو فنجان آب داغ ترکیب نمایید و دوبار درروز این ترکیب را مصرف نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید