مسالک المحسنین/قسمت خامس – ویکینبشته

یکی از جذابیتهای این پارک جنگلی میتوانیم دریاچه سراوان را به شما معرفی کنیم که یکی از برترین جاذبههای گیلان است. چشمه آب گرم بلیران یکی دیگر از جاهایی است که میتواند یکی از گزینههای ماه عسل یک روزهتان باشد. ما با شما درباره گزینههای کمتر شناخته شده و بکرتر صحبت خواهیم کرد. این طبیعت سحرانگیز میتواند یکی دیگر از گزینههای موجود برای ماه عسلتان باشد. این منطقه به دلیل داشتن طبیعتی بکر و متفاوت میتواند یکی دیگر از بهترین مقاصد ماه عسل در ایران برای زوجهایی که عاشق طبیعت و ناشناخته های آن هستند، باشد.

این مرداب که کمتر کسی از وجودش آگاه است یکی از بهترین مقاصد ماه عسل در ایران برای زوجهایی است که دوست دارند این سفر به یاد ماندنیشان را در یک محیط ناشناخته سپری کنند. تصورش را بکنید که در میان علفزارهای آلپ، نهرهای شفاف، بیشه های شمشاد و غارهای مرموز با عزیزتان در لبه یک صخره ایستاده اید و دست در دست هم گرفته اید – این یکی از بهترین گزینه ها برای ماه عسل عاشقانه در روسیه است. این دریاچه خیلی سینماییتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید!

باشندهگان بادغیس، دلیل کاهش نرخ پسته را در بازارهای این ولایت، فروش آن توسط طالبان عنوان میکنند که در «بازارهای سیاه/غیرقانونی» به قیمت بسیار اندک عرضه میشود. گفته میشود این طرح میتواند میزان گازهای گلخانهای را تا مقدار 3.1 میلیون تن دیاکسید کربن با هزینای کمی بیشتر از 5 دلار در هر تن کاهش دهد که این مقدار معادل حذف سالانه بیش از نیم میلیون خودرو از خیابانها است. این رودخانه عمق متغیری دارد اما بیشترین عمقاش تا سینه شما خواهد بود پس با خیال راحت میتوانید در آن آب تنی کنید و در حوضچههایی که عمقاش کمی بیشتر است شیرجه بزنید.

فیلمها و تصاویر سینمایی که در آنها عدهای پس از گشت و گذار فراوان در دل جنگل و عبور از انبوه درختان به دریاچهای میرسند را به یاد میآورید؟ این روستا که از توابع شهرستان رودبار و روستای رحمت آباد است و در حدود 70 کیلومتری شهر رشت قرار دارد، دارای طبیعتی بسیار جذاب است به گونهای که تعداد زیادی از کلیپهای تبلیغاتی و فیلمها اینجا ضبط میشوند! مسیر دسترسی به روستای بلیران کجاست؟ مسیر رودخانه مشخص است و احتمال گم شدن بسیار کم است اما هرگز بدون راهنما به مناطق گردشگری کوهستانی و جنگلی نروید.

بهترین مسیر برای رسیدن به این جنگل از تهران، جاده فیروزکوه و از مسیر شیرگاه است. اگر دوست دارید در ماه عسلتان در یک جاده جذاب، پر پیچ و خم و البته سبز و کوهستانی که به احتمال خیلی زیاد تا به حال به آن نرفتهاید، برای اولین بار رانندگی کنید و در نهایت به یکی از جذابترین چشمههای جوشان ایران برسید قطعا پیشنهاد ما چشمه دمکش در 6 کیلومتری شهرستان چابکسر است. مکانی که به راحتی میتواند یکی از مقصدهای اصلی گردشگران ایرانی و همچنین مقصدی برای ماه عسل زوجهایی که دنبال یک جای بهشدت جذاب و با امکانات عالی اما دنج میگردند، باشد.

سواحلی پر از فعالیت های آبی برای افزایش آدرنالین و همچنین سواحلی خلوت بدون حضور افراد غریبه برای عاشقانی که میخواهند با محبوبشان خلوت کنند. تذکر قانونی بنده این بود که مطابق اصل الحاقی بمتمم قانون اساسی مجلسین شورای ملی و سنا مکلفند پس از رسمیت یافتن مجلسین بلافاصله در مورد اصول ۴-۵-۶-۷- قانون اساسی و تفسیر مربوط باصل هفتم و همچنین در اصل هشتم و اصل ۴۹ متمم آن تجدید نظر نمایند توضیحی که در این خصوص عرض کرده بودم و محرک اصلی بنده در این تذکر قانونی بوده وهست این بود که چون شایعات و انتشاراتی بین مردم د رمحافل سیاسی و غیر سیاسی و روزنامهها در اطراف این مطلب داده میشود که ممکن است موجب نگرانی ملت ایران شده باشد.

فقط حواستان باشد که این رستوران ممکن است کمی شلوغ باشد پس بهتر است قبل از رفتن به آن با همسرتان سر منتظر ماندن در صف این رستوران به توافق برسید! احتمال بسیار زیاد تا قبل از این با سلیقه همسرتان آشنا شدهاید و میدانید کویر را بیشتر دوست دارد یا جنگل، کوهستان یا دریا، اما اگر هنوز به این توافق نرسیدهاید با این که کمی دیر است ولی رفتن به ماه عسل میتواند شروعی برای این توافق مشترک باشد. سفری که آنقدر خاص هست که برایش اسمی ویژه انتخاب کردهاند پس بهتر است شما هم به آن کمی خاصتر نگاه کنید و اگر امکانش هست کمی پول هم برایش کنار بگذارید تا پس از فراغت از مراسم عروسی و خرجهای رایج آن بتوانید خاصترین مسافرت عمرتان را تجربه کنید.

پس برای رفتن به یک ماه عسل ویژه در ایران با ما در مجله۳کلیک همراه شوید. در کنار اینها، جاذبه های مختلف و غذاهای با مردم محلی صمیمی، لذت بردن را برای زوج ها فوق العاده می کند. وسایل و تجهیزات ضروری برای تنگگردی مانند طناب و جلیقه نجات بههمراه داشته باشید و از بردن وسایل غیرضروری خودداری کنید. آقای قادسی با بیان اینکه حاصلات پسته برای طالبان منبع درآمد است، افزود که طالبان از فروش حاصلات پسته تجهیزات نظامی خریداری میکنند. امام جمعه تبریز در تماس های تلفنی خود با این ۲ مقام ارشد کشورمان، خواستار به کارگیری امکانات و تجهیزات در اختیار این نهادهای کشوری برای خاموش کردن سریع آتش در جنگل های ارسباران شد.

نکتهای که شاید تا به حال به آن دقت نکرده باشید اما با مشاهده تصاویرش متوجهاش خواهید شد. از عنکبوت های سرگردان برزیلی هشت گونه وجود دارد که همه آن ها را می توان در جنگل های آمازون یافت کرد. و جلالی، س.غ.، 1380. ارزیابی توان اکولوژیک دو رویشگاه طبیعی سرخدار در شمال ایران. دو روز در اردو ماند. سکوت مطلق، شیمی بین دو نفر و احساس اینکه در تمام دنیا تنها هستید را بی نهایت می کند. گزینهای نزدیک و در دسترس با امکانات تفریحی و رفاهی مناسب که باعث میشود ماه عسل بی دغدغه اما جذابی داشته باشید.

در نهایت روز را با یک شام عاشقانه با عشق خود به پایان برسانید. گیاهان، جانوران، سواحل شنی گرم، سایه درختان نخل و بسیاری از عناصر دیگر عشق و عاشقی را در شما ایجاد می کنند. ارزش اعتراف به عشق در چنین ارتفاعی هزاران برابر می شود. کوههای مرتفع، تپههای پوشیده از برف، مکانهای دیدنی پر از برف، باغهای مغول، باغهای گلهای عجیب و غریب و بسیاری عناصر دیگر در این مکان، کشمیر را به بهترین مقصد ماه عسل برای کسانی که برای ماه عسل زمستانی برنامهریزی میکنند، تبدیل کرده است.

این مکان مناسب برای کسانی است که به دنبال مکانی واقعا افسانه ای برای ماه عسل خود هستند. مورچه های گلوله ای به واسطه داشتن نیش هایی فوق العاده دردناک مشهور هستند. اگر اهل بازی های موبایلی هستین توصیه می کنم حتما این بازی رو امتحان کنید و نظر تون رو در همین صفحه بفرمایید تا بقیه هم استفاده کنن . را هم دارد تا ماه عسل شما را جذابتر کند. غواصی، قایقسواری شیشهای و موجسواری بادی از دیگر فعالیتهایی هستند که بسیاری از مسافران ماه عسل را به خود جذب میکند.

مارتین تصمیم خود را گرفته بود؛ حتی اگر در این راه جانش را از دست میداد. جنگلهای بارانی استوایی ، بعضی از سریعترین رویندگان روی زمین را در خود جای داده است. برزیلیها متعهد شدهاند که تا سال ۲۰۲۰ میلادی ۸۰ درصد از جنگلزدایی در کشورشان را به نسبت آنچه که بهطور متوسط بین ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۵ روی داده بود، کم کنند. مقصدی بسیار خاص با طبیعتی بکر که کمتر کسی از حضور آن آگاه است و شما جزو معدود آدمهایی هستید که نه تنها آن را کشف بلکه ماه عسلتان را به آنجا رفتهاید. چرا که از مهمترین مقاصد ماه عسل در ایران، همین شهرهای شمالی هستند که در هر فصل زیبایی خاص خودشان را دارند و بارشهای گاه و بی گاه در آنها لذت یک سفر جذاب همچون ماه عسل را بیشتر میکند.

بعد مرا از پیش خود بیرون کرد که چرا به او راست گفتم! وقتی می توانید از ماه عسل مشابهی در هیماچال پرادش لذت ببرید، چرا به سوئیس بروید؟ سواحل زیادی در گوا وجود دارد و می توانید بنا به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید. شهری که تمام فصلهایش زیباست و هر فصل میتواند یکی از بهترین مقاصد ماه عسل در ایران باشد. تپههای سرسبز و مجلل، تپهها و درههای پر از برف و بسیاری از مکانهای رمانتیک دیگر، شیملا را به بهترین مقصد ماه عسل تبدیل کرده است. تصور مکانی رمانتیک تر از کوه البروس دشوار است.

این مکان برای کسانی است که می خواهند ماه عسل شیک در کنار سواحل پر از درختان نخل، کلیساهای باستانی، فعالیت های ورزشی آبی و غیره داشته باشند. جزایر آندامان و نیکوبار مقصد ماه عسل کلاس جهانی برای کسانی است که می خواهند ماه عسل به سبک باهاما در ساحل داشته باشند. البته ویژگی دیگری که باعث میشود بندر انزلی را با این لقب بنامیم، ساخت اولین پل متحرک ایران در این شهر به دست مهندسان سوئدی و به سبک پلهای خودشان هم هست!

دیدگاهتان را بنویسید