مراحل چربی سوزی در بدن و چند نکته بسیار مهم که باید بدانید

به همین دلیل برای آشنایی نحوه خواندن آزمایش خون می تواند کمک خوبی برای افراد باشد. CRP یکی از پروتئین های فاز حاد بوده که مانند ESR یک تست ارزشمند در موارد التهابات محسوب میشود و حتی میتوان گفت که این تست از ESR ارزشمندتر میباشد زیرا به محض بروز هر گونه التهابی در بدن افزایش یافته و به مجرد کاهش التهاب و بهبودی میزان آن کاهش میابد بنابراین علی رغم غیر اختصاصی بودن از حساسیت خوبی برخوردار میباشد. ESR تحت شرایطی مانند بیماری های خود ایمن به ویژه روماتیسم مفصلی، در عفونتها، التهابات حاد و مزمن و سرطانها افزایش میابد بنابراین با تنها افزایش میزان رسوب گلبولهای قرمز به تشخیص دقیقی نمی توان دست یافت.

3-در زنان معمولا میل به افزایش در ESR بیشتر بوده و در دوران قاعدگی و بارداری میزان آن افزایش میابد. این عبارت یه میزان غلظت متوسط هموگلوبین در سلول قرمز اشاره دارد. WBC : مخفف WHITE BLOOD CELL و به تعداد و شمار ش سلول های سفید خون اشاره دارد که دارای نوتروفیل – منوسیت – لنفوسیت – بازوفیل – ائوزینوفیل است. HGB: مخفف HEMOGLOBIN است و منظور از آن میزان رنگدانه خون انسان است که مقدار آن در خون نشاندهنده کم خونی یا پرخونی و یا طبیعی بودن خون فرد است .

Plt نشاندهنده تعداد پلاکتها در هر میلیلیتر مکعب خون است و عدد مربوط به آن معمولا بزرگترین عدد برگه آزمایش خون است. بالا بودن این آنزیم در مقدار غیر طبیعی نشان از بیماری در فرد است. از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید: الکل به خاطر کالری بالا و ارزش تغذیه پایین باعث چاقی صورت و اندام های دیگر می شود. یکی مقدار کلی گلبولهای سفید در یک میلیلیتر خون و جزء دیگر شمارش جزء به جزء این سلولها چون گلبول سفید خود متشکل از پنج نوع مختلف است که کم و زیاد شدن هر کدام از این انواع معنی خاص خود را دارد.

مثلا برخی نشان می دهند میزان کاهش وزن و کاهش اشتها در افرادی که زون دنبال می کنند زیاد است اما برخی دیگر می گوییند میزان کاهش وزن جزئی است. چرب شدن کم موها بعد از مدتی، مشکل ندارد اما به دنبال چرب شدن شدید موها، خارش و حتی ریزش مو می تواند اتفاق بیفتد. وقتی موهایتان چرب میشوند، معمولا صافتر میشوند، بنابراین برای پرتر نشان دادنشان، موهایتان را به چند بخش تقسیم کنید و این بخشها را به دور یک اتوی فرکنندهی مو بپیچید و فر شل ایجاد کنید. برای کبد چرب چی بخوریم و چی نخوریم ؟ اگر چه اسید چرب میزان کلسترول LDL را در کل افزایش می دهد این است که عمدتاً ذرات LDL بزرگ را افزایش می دهد بسیاری از محققان سطوح بالایی از ذرات LDL بزرگ را کمتر عامل یک نگرانی می دانند اما برخی از مردم مخالف هستند.

همه آجیلها کالری بالایی دارند، بنابراین خوردن یک مشت کافی است. کلسترول یک مولکول چربی مومی شکل است که توسط کبد تولید می شود . افراد لاغر هم گاهی از چربی های زیر پوستی و سلولیت رنج می برند. همه این عوامل دست در دست هم میدهند و چربیها را در زیر پوست تبدیل به سلولیت میکنند. جنتامایسین و متیلدوپا هم جزو داروهایی هستند که عوارض جانبیشان افزایش Hgb است. مقدار RBCها در طی بارداری به طور طبیعی کمی کمتر نشان داده میشود چون حجم مایع خون افزایش پیدا کرده است.

به اضافهی اینکه، شنبلیله قند خون را تثبیت کرده و با چاقی مبارزه میکند، دو عامل عمده که خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش میدهند. آووکادو غنی از چربی های تک سیر نشده می باشد که باعث بالا رفتن کلسترول خوب و در عین حال پایین آمدن ال دی ال کلسترول بد می شود. بنابراین بسیار مهم است که اختلال چربی خون بالا را دست کم نگیرید و سریعا با پزشک مشورت کنید. Lym : مخفف LYMPHOCYTE است که ازلحاظ تعداد از گلبول های سفید مهم خون است. MCH: مخفف عبارت MEAN CORPOSCULAR OF HEMOGLOBIN است و به میزان متوسط هموگلوبین در هرسلول اشاره می کند.

HGB : مخفف HEMOGLOBIN و نشان از آن میزان رنگ دانه خون انسان است.مقدار هموگلوبین کم خونی یا پرخون بودن بدن را تعیین می کند. MCHC :مخفف عبارت MEAN CORPOSULAR HEMOGLOBIN CONECTRTION است. PLT: مخفف PLATELET بوده و به تعداد سلول هایی به نام پلاکت در خون اشاره دارد. افزایش گلبولسفید، لکوسیتوز نام دارد و به مقادیر بالاتر از 10هزار گفته میشود. و این بی اشتهایی موقت موجب تحریک فرایند کالری سوزی در بدن میشود.

پس از خوردن وعدههای غذایی مختلف، بدن کالریهایی که به آن نیاز ندارید را به تری گلیسرید تبدیل میکند و آنها را جهت استفاده در آینده داخل سلولهای چربی ذخیره سازی خواهد کرد. کولیس، که یک روش علمی برای گرفتن چربی ها بین دستگاه مانند حالت نیشگون گرفتن است. چه ورزشهایی برای کودکان و نوجوانان مفید است؟ RBC: مخفف RED BLOOD CELL است و منظور از آن تعداد گلبولهای قرمز خون می باشد.

به طور خلاصه میشود گفت گلبولهای قرمز وسیله حمل و نقل اکسیژن از ریه به بقیه سلولهای بدن هستند. این ماده که در آن آهن به کار رفته خود از اسید آمینه تشکیل شده و جایگاههای مختلفی برای ترکیب با اکسیژن دارد. به طور کلی «هم» به معنی آهن است و هر جا در هر کلمهای آمد حتما آن کلمه ارتباطی با گلبول قرمز دارد. هماتوکریت درصدی از حجم کلی خون است که از گلبول قرمز ساخته شده و با اندازهگیری قسمت قرمز رسوب خون در لوله آزمایش نسبت به کل ارتفاع خون اندازهگیری میشود.

خون داخل پیپت ها تا عدد 0 کشیده شده و بعد از طی 1 ساعت میزان رسوب گلبولها از عدد 0 تا جایی که پلاسما شفاف وجود دارد خوانده میشود. با کمک این عبارت میزان یک نواختی یا عدم یک نواختی اندازه گلبول های قرمز خون مشخص می شود.هر چه مقدار این عدد کم تر باشد ، گلبول های قرمز خون یک دست تر هستند. یک تری گلیسیرید یک نوع چربی است که بیشتر از مواد غذایی که می خورید را دریافت می کنید. این چربی برای کبد هم مفید است.

دقیقا همان دلایل کاهش گلبولهای قرمز چون هموگلوبین را هم تخریب میکنند باز کاهش مقدار آن در خون میشوند. اندازهگیری مقدار گلبولهای سفید خون یکی از روشهای اصلی تعیین وجود عفونت در بدن است چون این سلولها که جزو سیستم دفاعی بدن هستند در شرایط بیماریهای عفونی و غیرعفونی واکنشهای مختلفی از خود نشان میدهند. اما در مردان این ذخیره در شکم بیشتر می باشد و این تفاوت به علت هورمون های جنسی متفاوتی است که به مقادیر مختلفی در زنان و مردان ترشح می شوند. برای نمونه در نوزادان کم تر و در مردان بیش تر است.

مقدار نرمال ESR در مردان تا 10 و در زنان تا 20 میلیمتر بر ساعت میباشد. در هنگام قاعدگی مقدار پلاکت کمی کاهش پیدا میکند. محدوده خطر: پلاکت زیر 50 هزار یا بیشتر از یک میلیون کاملا غیرطبیعی است و نیازمند توجه ویژه است. طبق یک مطالعه، آنها ممکن است به فرد کمک کنند تا از خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید محفوظ بماند. آن ها نه تنها می توانند اجایت مزاج را بهبود ببخشند بلکه نقش مهمی در سلامت قلب و مدیریت سطح کلسترول خون بازی می کنند. بهبود سلامت دهان و دندان، از بین بردن سلول های سرطانی و…

یک مطالعه منتشر شده در مجله ی تغذیه و متابولیسم نشان داده است که چای سفید به طور همزمان باعث افزایش لیپولیز (تجزیه چربی) بسته و جلو گیری از آدیپوژن ها (تشکیل سلول های چربی) میشود.گروه دیگری از محققان دریافتند که چای همچنین منبع غنی آنتی اکسیدان ها است که باعث آزاد شدن چربی از سلول ها میشود و به افزایش توانایی تبدیل چربی به انرژی در کبد میشود. اگر بهطور کل تمامی موارد ایجادکننده چربی شکم و پهلو را بررسی کنیم به 4 سرشاخه اصلی: ژنتیک، عدمتحرک کافی، رژیم غذایی ناسالم و استرس خواهیم رسید. کاهش ESR معمولا حالت مهمی نبوده و گاهی در موارد پلی سیتمی، لکوسیتوز و ناهنجاری گلبولهای قرمز مانند سیکل سل دیده میشود.

در اکثر موارد غده های چربی زیر پوست دردناک نیست، اما اگر به اعصاب نزدیکش فشار وارد کند یا عروق خونی از درونش عبور کنند میتواند دردناک باشد. نوشیدنی مناسب برای کاهش چربی خون چیست؟ کلمه «diff» که در جلوی CBC به معنی آزمایش خون نوشته میشود درخواست برای شمارش همین انواع مختلف گلبولسفید است. بررسی سدیمانتاسیون گلبولهای قرمز خون( ESR ) یکی از تستهای رایج در آزمایشگاه های تشخیص طبی میباشد که بنا به درخواست پزشک برای بسیاری از بیماران انجام میشود.

انجام آزمایش خون های منظم می تواند به حفظ سطوح مناسب کلسترول و لیپید کمک کند. سطوح بالای لیپوپروتئین با چگالی کم با افزایش خطر بیماریهای قلبی عروقی، ازجمله بیماریهای عروق کرونر، حمله قلبی و مرگ مرتبط است. RBC : مخفف RED BLOOD CELL و به معنی تعداد گلبول های قرمز خون است. PRO : مخفف PROTEIN است و برای اندازه گیری کل پروتئین های سرمی به کار می رود. لازم به ذکر است که با توجه به غیر اختصاصی بودن این تست حتما همراه با سایر تستهای ارزشمند و کمک کننده به تشخیص نهایی مانند الکتروفورز پروتئینهای سرم، اندازه گیری فیبرینوژن و …

دیدگاهتان را بنویسید