غارهای استان اصفهان، جاذبه پنهان گردشگری – ایرنا زندگی

خوزستان چشمه جوشان استعداد است.وی افزود: شجاع و سید جلال و رادوشویج به تیم برمیگردند. این تیم تغیرات زیادی داشته و خون جوانی به تیم تزریق کردهاند. بازدید از این چشمه سفری مملوء از هیجان، سرگرمی و شادی است که یادآوری خاطرات خوش آن همواره شما را سرمست خواهد کرد. دئنا به معنی روان مجذوب مؤمن میباشد ، سپس جمع روانهای مجذوب را گویند یعنی جمعیتی که دارای آئین نیایش مشترک است یا به عبارتی ( امت زردشتی ) ۴ ، ابوریحان بیرونی در آثار الباقیه در بحث نوروز و علت پیدایش آن می نویسد : کوه دما ( دنا ) ، که در فارس است هر شب نوروز برآن برقهایی می درخشد خواه هوا صاف باشد یا ابر .

به عبارتی خواه زمستان باشد و خواه فصل گرما، فرقی نمیکند. همچنین آب شدن یخها و برفهای دامنههای سبلان در فصول بهار و تابستان پوشش گیاهی چشمنوازی را همراه گُلهای ختمی، گونهای انبوه و لالههای سرخ، شقایقها و دیگر گلهای وحشی پدید میآورد، که هربینندهای را مسحور میکند.استقرار روستای آلوارس در مسیر صعود به قلههای فرعی و اصلی سبلان، همچنین برخورداری از شبی مناسب و برف فراوان در زمستان و بهار، شرایط احداث پیست اسکی در دامنههای مرتفع آلوارس را فراهم آورده است. هنرمند هرمزگانی این طرح و طرحهای مشابه را با رنگهای متنوع برای دوران جلوگیری از کرونا ارائه داده است.

به لطف این موهبت الهی میتوان در این شهر، به کوهنوردی پرداخت و هوای سالم و تازه تنفس کرد یا دل را به باغها و طبیعت سرسبز آن زد و با قدمزدن در میان این سرسبزی، لذت طبیعت را درک کرد. گودال سمت راست ۱ متر عمق دارد و احتمالاً آب مورد نیاز غارنشینان را تأمین میکرده است. با توجه به وجود چشمه آب نزدیک غارهمه کسی ، گودالهای آب درون تالار بزرگ، مسطح بودن کف، و تنگی دهلیزهای رابط بین تالارهای آن، این غار محلی مناسب برای پناه گرفتن در مقابل حملات بیگانگان در مواقع ناامنی بوده است، به نحوی که در چنین شرایطی اهالی منطقه در آن پناه می گرفته اند.

مستند «ترور سرچشمه» راوی روزها و ساعتهای سخت هفتم تیرماه سال 1360 است؛ روزی که انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی واقع در خیابان سرچشمه تهران باعث میشود تا دکتر بهشتی همراه با 72 تن از مسئولان درجه اول کشور و وزرای دولت به شهادت برسد. آرامگاه الراشد بالله یا آرامگاه راشد یکی دیگر از جاهای دیدنی اصفهان مربوط به قرن ششم هجری است. این رود تاریخی که در نزدیکی بسیاری از جاهای دیدنی اصفهان قرار گرفته، شهر را به دو بخش تقسیم می کرده است و مردم این دو بخش برای رفت آمد از طریق پل ها استفاده می کردند.

به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، فاضلاب شهرستان خرمشهر در استان خوزستان به علت نداشتن کانال آب و فاضلاب در خیابانها رها شده و مشکلات فراوانی را برای ساکنان ین منطقه به وجود آورده است. یک چشمه آب جوشان در نزدیکی غار جاری بوده که به علت حفر چاههای عمیق نیروگاه برق همدان و پایین رفتن سطح سفرههای زیرزمینی آب، خشک شده است. دهانه سمت چپ، به سوی غرب، راه اصلی ورود به غار، و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۵۵۰ متر است.

در گودال سمت چپ یکی از نادرترین پدیدههای داخل غار دیده میشود و آن لایهای به قطر ۵ میلی متر از کلسیم کربنات است که به ورقه یخی که بر اثر سرما در سطح آب تشکیل میشود، شباهت دارد و سرتاسر گودال را پوشانده است. پیچیدن صدای باد در لابهلای برگ درختان و باغهای شهر، آرامش عجیبی را در دل هر رهگذری پدید میآورد. تمام سطوح ديواره ي آبشار پوشيده از خزه و گياهان آبزي است و مناظر دل انگيزي را پديد آورده است . کوهستانهای کردستان خود زخم خورده طبیعت گردان نا آشنا به مسائل زیست محیطی است که همواره از شکار بی رویه حیات وحش ، زباله های دیداری ، سوزاندن و نابودی گونه های گیاهی ، نوشتن سنگها و صخره های با اسپری های رنگی ، بر جای گذاشتن پلاکارد ها و بنر های تبلیغاتی بر فراز قله ، ایجاد مسیرهای متعدد پاکوب در دل کوهستان ، جاده کشی و سازه های بتونی رنج می برد و اکوسیستم منطقه را دچار دگرگونی نموده است و آینده ی این کوهستانها را می توان در زباله دانی ها و مراکز صنعتی و ویرانه های بر جای مانده در گوشه و کنار مناطق مسکونی باید جست !

كوههاي شرقي: اي كوهها از مشرق روستاي علي آباد (گوران قشلاق) شروع شده و با جهت غربي و شرقي تا رودخانه مردق چاي يا مردي چاي به طول 11 كيلومتر ادامه مي يابد. ترکیه یکی از کشورهای جذاب برای گردشگران است که با سلیقه های مختلف همخوانی دارد و مکان های دیدنی بسیار زیادی دارد. مسجد مهرآباد یکی دیگر از بناهای با ارزش تاریخی بناب است که در سال 951 هجری قمری به هزینه بیبیجان خانم، دختر منصور بیگ، در زمان سلطنت شاه طهماسب صفوی ساخته شد. سرو دوقلو نیز از جاذبههای طبیعی روستای مبارکه تفت میباشد.

حاصلات این ولسوالی عبارتند از: گندم، برنج، جو، ماش، لوبی، نخود، کرابیه، زعفران، خربوزه، هنداونه، پیاز، کچالو، بادنجان رومی، بادنجان سیاه، بامیه و انواع سبزیجات میباشد. به جز این افراد ، یک گروه دیگر هم باید از مصرف این آب ها جلوگیری کنند: خانم هایی که فرزندی در شکم دارند. اردبیل یکی از زیباترین شهرها و استانهای ایران بوده که به عنوان یک شهر گردشگرپذیر هرساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی فراوانی است. فرمانده کل سپاه از عاشورای حسینی به عنوان چشمه جوشان ایمان رزمندگان برابر جبهه کفر یاد کرد و گفت: فرزندان ملت ایران در نیروهای مسلح با تکیه بر قله رفیعی که حضرت اباعبدالله (ع ) و یارانش آفریدند مطمئن و مستحکم پیش می روند.

درخواست نمایندگی فروش چشمه نور کار بسیار آسانی است، کافی است اطلاعات خود را به صورت کامل وارد نمایید (حتما توجه داشته باشید که اطلاعات مربوط به فروشگاه باید تکمیل شود) سپس این اطلاعات در اختیار بازاریابان قرار گرفته و ایشان ضمن بررسی صحت و سقم اطلاعات با شما تماس گرفته و شرایط کامل همکاری را در اختیار شما قرار می دهند. طولش از جزایر خالدات «فه لز» و عرض از خط استوا «لوکا» الداعی الی الحق حسن بن زیدالباقری در سنهء ست و اربعین و مأتین (246) ساخت و در سنهء ثلاث و ثمانین و اربعمائه (483) حسن صباح بر آن مستولی شد و به دعوت بواطنه مشغول شد، و آن قلعه را در اول اله اموت گفته اند یعنی آشیانهء عقاب که بچگان را برو آموزش کردی، بمرور الموت شد، و حرف اله موت بعدد جمل چندِ سال صعود حسن صباح است(1) بر آن قلعه، و این از نوادر حالات است.

سیدعباس صالحی در این پیام با انتشار عکسی از طراحی خلاقانه یک هنرمند هرمزگانی در دوران جلوگیری از ابتلا به کرونا نوشت: سنتها و فرهنگ ایرانزمین چشمهسار جوشان خلاقیت است. با وجود فشردگی بازیها از این طریق میتوانیم هوداران را شاد کنیم.او ادامه داد: با سبک فوتبال خوزستان آشنا هستم. در سال 1150 هـ.ق «ابومهيري پسر شيخ ناصر خان، ناخدا باشي كشتيهاي نادر شاه، طرح اصلي بوشهر را پيريزي كرد و اين شهر را مقر نيروي دريايي نادر شاه قرار داد. امید است توصیف کوتاهی که در ادامه از این شهر زیبا میآوریم، نقشی هر چند کوچک، در رقمزدن سفری مطلوب، برای مسافران و گردشگران ایفا کند.

همچنین همان طور که انتظار دارید، در این شهر کوچک خبری از فرودگاه یا حتی ایستگاه قطار مستقل و اختصاصی نیست. آفتابنیوز : برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس ظهر چهارشنبه در نشست خبری قبل بازی تیمش برابر صنعت نفت آبادان در هفته بیستم لیگ برتر اظهار کرد: بیصبرانه منتظر بازی هستیم. روستای انالوجه و خانه معظم الملک میرپنج و خود دریاچه سد زاینده رود از دیگر دیدنیهای چادگان است که باید دقایقی را کنارش نشست و خستگی ها را به در کرد. فرماندار خرمآباد میگوید: شهر خرمآباد بیشترین چشمه را در کشور دارد. این جاذبهها نقش بسزایی در وجه تمایز این منطقه نسبت به سایر شهرهای شمال شرقی کشور و جذب گردشگر و سرمایهگذار دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، غار همه کسی در ۶۴ کیلومتری شمال شرقی شهر همدان و در نزدیکی روستای همه کسی قرار دارد.غار همه کسی در یک منطقه کارستی به وسعت چند کیلومتر مربع واقع شده است که در آن تعدادی چاله های وسیع قرار دارد. اين تالاب از شمال به جاده شوسه «آق گل» و «خزر»، از مغرب به روستاي آق گل و رشته كوههاي مرتفع مولي، از شرق و شمال شرقي به رشته كوه قره بلاغ و از جنوب به زمينهاي شوره زار قره بلاغ و جاده شوسه آق گل به پل دشت محدود مي شود.

پس از این تالار، تالار دیگر به ابعاد ۱۵×۱۵ متر قرار دارد. در وسط این تالار تودهای لاشه سنگ هست که روی آنها تعدادی استخوان جانوران بزرگ ریخته شده است؛ احتمالاً جانورانی که این استخوانها متعلق به آنها بودهاند، به وسیله غارنشینان شکار شده و به مصرف خوراک آنها رسیده اند. پیش از حکومت صفویه گمار با ۱۲نش تیره یک طایفه بزرگ راکی بوده است . مردمان این شهر به زبان آذری و با لهجه مخصوص خود حرف میزنند. سقف این الار در گذشته ریزش کرده است و تخته سنگهای بزرگ کف، حاصل آن ریزش اند. او فهمید که فرد بزرگ و بی همتایی نیست و بسیاری از پدیده ها بس بسیار از او شکوه مند ترند.

در عین اینکه به خوبی از این جنگل محافظت میشود و مسئولین و گردشگران مراقب حفظ طبیعت آن هستند، امکانات تفریحی فراوانی هم در آن وجود دارد و میزبان گردشگران است. از خسارت های سیل و بارش های اخیر بسیار گفتیم بگذارید به چشمه ای از خیر و برکت بارشهای بهاری هم اشاره کنیم. حکایت خرابی و شکستگیهای دائمی خیابانهای شهر لنده به یکی از چالشهای مهم برای این شهر تبدیل شده است که داد شهروندان را درآورده است. البته با شروع فصل پاییز و در اواخر آن، کمکم در این منطقه بارشهای فراوان برف آغاز میشود و طرفداران این آبو هوای زمستانی نیز خود را به مراغه میرسانند تا از لذت سفر به محیطی کوهستانی و پربرف بینصیب نمانند.

رامین چمنی، یک طراح هرمزگانی، در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: برکانو طرحی است که با الهام از برقع اصیل هرمزگان طراحی شده است. مراغه از نظر قدمت و جاذبههای خاص طبیعی خود، برای ماجراجویان، مقصدی مطلوب به شمار میرود. عبداللهی بیان کرد: ۷۰ درصد از جاذبههای طبیعی و تاریخی لرستان در خرمآباد وجود دارد و شرایط خوبی در بحث گردشگری داریم. در لواسان میشود از برخی ویلاها ایراد گرفت و گفت نزدیک خیابان است و ممکن است آرامش لازم را نداشته باشد. بنابراین ورود به روستای ایستا ممكن نیست و اگر بخواهید به این روستا سفر كنید باید اجازه اهالی برای ورود به روستایشان را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید