شگفتی های جنگلهای بکر آمازون

اگر از قلعه بابک به طرف غرب راهی شوید، به پارک جنگلی و دیدنی مکیدی می رسید. یکی از دلایلی که قلعه بابک روی قلهای بلند واقع شده است، حفظ امنیت سربازان از حملههای دشمنان و جلوگیری از پرتاب تیر از کمان آنها بوده است. یکی از دلایلی که پناهجویان نمی خواهند در این کشور باقی بمانند، شهرت بد بلغاریا است که گروه های خود سر زیر نام دفاع مردمی پناهجویان را “شکار” می کنند و چندی قبل حتی یک پناهجو افغان در حالی که تلاش برای عبور از مرز می کرد، هدف گلوله قرار گرفت. شاید در نگاه اول، یادگیری زبان فرانسه کار دشواری بهنظر برسد؛ اما با کمک کتابهای آموزش زبان فرانسه میتوان با یک اصول درست، زبان فرانسوی را یاد گرفت.

با آنکه عینالدوله رفته بود دربار در نگه داشتن خودکامگی پافشاری نشان میداد. امواج گل خارج شده از این کوهها تا فاصله ۱۵ کیلومتری در روز قابل رویت هستند. تبصره 3 – متخلفين از اين قانون براي بار اول علاوه بر پرداخت خسارتي كه حسب مورد توسط كارشناسان مربوطه وزارت جهاد سازندگي ارزيابي خواهد گرديد به حبس از يك ماه تا شش ماه و پرداخت جزاي نقدي براي هر اصله درخت معادل يك برابر و نيم قيمت روز آن و در صورت تكرار به اشد مجازات محكوم مي شوند.

هوردا حسین خانم سوریه ئی 28 ساله که حامله است نیز به این نظر است که “در آلمان، همه چیز خیلی بهتر است” او از شش ماه به این طرف در اردوگاه هارمانلی در بلغاریا با شوهر و هفت طفل اش زندگی می کند. با توجه به اینکه زبان فرانسوی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است و زبان رسمی 29 کشور در سراسر دنیا محسوب میشود، افراد زیادی در سراسر دنیا هستند که میخواهند از سریعترین و راحتترین راه ممکن این زبان پرگویش را یاد بگیرند. به همین دلیل کتابهای مختلفی توسط اساتید بزرگ آموزشی نوشته شدهاست که با استفاده از بهروزترین تکنیکهای آموزشی، زبان فرانسه را یاد میدهند.

افرادی که به دلایل مختلف امکان حضور در کلاسهای آموزشی زبان فرانسه را ندارند، میتوانند با خرید کتاب فرانسوی و یک برنامهریزی درست، بهصورت خودآموز زبان فرانسه را یاد بگیرند. علاوی با صلیب سرخ بلغاریا به عنوان مشاور فرهنگی و زبان کار می کند. در ادامه همراه انتشارات جنگل باشید تا با کتاب های زبان فرانسه بیشتر آشنا شوید. انسانها در چهار ماه نخست این سال ۱،۲۰۲ کیلومترمربع دیگر از جنگلهای بزریل را نابود کردند که ۵۵ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. آنها می گویند که به خاطر ترس از پولیس تمام شب را در جنگل پیاده روی می کردند.

در نهایت توسط پولیس دستگیر گردیدند و سفر شان قبل از رسیدن به صوفیه به پایان رسید. این خانواده 9000 یورو برای قاچاقبران پرداخته است تا از ترکیه به آلمان انتقال شان دهند. در این جنگل شاخههای خشکیده درختان که بر روی زمین افتادهاند، خانه ۱۲۰۰۰ گونه از گیاهان و جانوران شده است. جنگل ابر یکی از زیباترین جاذبههای طبیعتگردی شمال کشور است که تلاقی آسمان و زمین را به نمایش میگذارد. در استان مازندران به قدری جاذبههای طبیعی و شگفت انگیز وجود دارد که با بازدید از هر کدام از آنها احساس نشاط و سرزندگی خواهید کرد. انعطافپذیری: از آنجایی که جنگل تصادفی میتواند برآوردهای رگرسیونی و طبقهبندی را با درجه بالایی از دقت انجام دهد، یک روش محبوب میان علاقهمندان به علوم داده است.

آنها میگویند که با عبور از حصار مرزی خود را از ترکیه به بلغاریا رساندند. در ۱۹ رمضان۱۳۳۸ هیئت دولت انقلابی با نُه کمیساریا (ادارات دولت انقلابی) تشکیل شد که در آن میرزا سرکمیسر و کمیسر جنگ بود. غیر از این دو منظور مشترک، فرانسه و انگلیس در تعویق شراکت خودشان منظور دیگر نیز داشتند؛ دولت انگلیس خلیج فارس و مقطع راه بغداد را به دریای هند میخواست از نفوذ سایرین جز روابط تجارتی در اقدامات سیاسی استثنا بکند، استحکامات و لشکر ساخلو را مخصوص خود نماید، آلمان راضی نشد.

با اینکه گونه های جانوری و گیاهی زیادی در جنگل وجود دارد و به جنگل ملی تونگاس، “آخرین جنگل بارانی سالم باقیمانده در جهان” می گویند اما دولت تصمیم گرفته تا در 10 سال آینده نزدیک به 2740 کیلومتر مربع از جنگل را برای استفاده های مختلف نابود کند! در حال حاضر بلغاریا در طول مرزش با ترکیه حصاری به طول 160 کیلومتر کشیده است. نیکولای نانچیف، وزیر دفاع بلغاریا می گوید: احتمال قوی وجود دارد که بخشی از مهاجران بعد از انسداد مسیر بالقان، به سوی مرزهای بلغاریا روی آورند.

هرگاه آخرین روز مهلت قانونی مصادف با روز تعطیل باشد اولین روز بعد از تعطیل آخرین روز محسوب می شود. اساس شکلگیری گلدن باکس جنگل این است که شما بتوانید کتابهای مورد نیاز و مورد علاقهتان را با تخفیفهایی بیشتر از مواقع عادی خریداری کنید. این جاده فاقد هرگونه گاردریل بوده و در بیشتر مواقعاز سال مه آلود بوده و امکان ریزش سنگ به داخل جاده وجود دارد. این جاده که در عمق جنگل های بارانیآمازون در کشور بولیوی ساخته شده است هر ساله شاهد مرگ نزدیک به ۳۰۰ نفراست. توده های کوهستانی آرارات در مناطق شمالی آذربایجان شرقی، نفوذ گسترده ای داشته و قوچ و میش از شاخص ترین حیوانات این مجموعه است.

در اکتبر ۲۰۰۱ هم آتشفشان گلیدیگری در منطقه آبتکان جمهوری آذربایجان فوران کرد که البته تلفاتی در پینداشت. در بهار سال ۲۰۰۱ وقوع یک آتشفشان گلی باعث به وجود آمدن یک جزیره درمحدوده دریایی آذربایجان در دریایی خزر شد. مجموعه فرهنگی تاریخی کاسپین پارت آمل موزه ای شامل تنوعی از صنایع دستی جذاب و دیدنی، میراث فرهنگی و غیره بوده و در فصل بهار و تابستان، میزبان گردشگران و جشن های بسیاری می باشد.

منطقهای که به دلیل چهار فصل بودن و امکانات رفاهی مناسبش تبدیل به یکی از هفت منطقه برتر گردشگری کشور شده اما هنوز خیلیها آن را نمیشناسند! در فصل بهار، هوای بسیار خنک و دلچسبی در پاک جنگلی النگدره برقرار است. محدودیتها و قوانین بسیار زیادی وجود دارد و مناطق حفاظتشده بسیار زیادند. در حال حاضر، افراد زیادی هستند که میخواهند این زبان را یاد بگیرند و هرکدام اهداف خاص خودشان را دنبال میکنند. عدهای قصد دارند به یک کشور فرانسویزبان مهاجرت کنند یا به دنبال فرصتهای شغلی بهتر میگردند؛ برخی هم میخواهند از استعدادهایشان برای یادگیری این زبان پرگویش بهرهمند شوند.

به این سبب زبان فارسی و یا دری را به عنوان زبان اصلی خود پذیرفتند. زبان فرانسه چهارمین زبان اتحادیه اروپا به حساب میآید. شاید خیلی از افراد ندانند که جنگل های آمازون در بین 9 کشور کلمبیا، برزیل، پرو، بولیوی، ونزوئلا، سورینام، گویان فرانسه و اکوادور تقسیم شده است و هر کدام از آن ها سهمی از این گستردگی جنگل دارند. همزیستی بین تازه واردان سکائی و ایرانیان یا مردم محلی فلات توسط هرودوتس روشن شده است.

دیدگاهتان را بنویسید