رژیم غذایی مدیترانه ای چیست؟

بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟ روغنها و چربیها در واقع کالری و چربیهای ضروری بدن را تأمین میکنند و به بدن کمک میکنند تا ویتامینهای محلول در چربی مانند A، D، E و K را جذب کند. اما در صورتی که مبتلا به کلسترول بالا یا بیماریهای دیگری هستید، پزشکان توصیه میکنند که کلسترول خون خود را در مدت زمانهای کوتاهتر و تندتر اندازه گیری نمایید. افراد در سنین پایین برای رشد نیاز بیشتری به چربیهای مفید خواهند داشت ولی با افزایش سن نیاز آنها محدود شده و باید مصرف آن را کنترل کنند تا به دیگر مشکلات و ناراحتیهای قلبی مبتلا نشوند.

در بیشتر موارد بدون علائم بوده و نشانه دقیقی که شنان دهد که کلسترول خون بالا رفته وجود ندارد و تنها در صورتی افراد متوجه میشوند که به کلسترول بالا مبتلا شدند که به عوارض مربوط به آن مبتلا شوند. همچنین در یک پژوش ۱۲ هفتهای، افرادی که گریپ فروت خورده بودند ۱.۶ کیلوگرم لاغر شدند که نسبت به گروه کنترل ۵ برابر بیشتر بود. درمان بعضی از انواع بیماری های چربی خون به دارو نیاز ندارد و فقط با رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی مثل پیاده روی قابل درمان هستند.

دانشمندان قبلاً معتقد بودند که فقط نوزادان چربی قهوه ای دارند و حدود ۵ درصد از کل توده بدن آنها را تشکیل میدهد. این ویتامینها دارای اهمیت بوده زیرا هر کدام به تنهایی کمکهای بسیاری به بدن مینماید. در نتیجه ابتلا به این بیماری از این روش خارج از کنترل افراد است. تزریق چربی عموما یک عمل سرپایی است که در خود مرکز زیبایی با بی حسی موضعی انجام می شود. مواد غذایی و سایر مواد آلی که در چربی گیر ته نشین می شوند توسط میکروارگانیسم های بی هوازی هضم و تبدیل به گازهای فرار می شوند.

چربی اشباع شده میتواند کلسترول بد (LDL) را افزایش دهد. با این حال، چربیهای ترانس میتوانند خطر ابتلا به بیماری قلبی را با افزایش کلسترول بد LDL و کاهش کلسترول خوب HDL افزایش دهند. با محدود کردن مواد غذایی که فرآوری شدهاند و انتخاب غذاهای کامل و طبیعی به ویژه بیشتر غذاهای گیاهی، میتوانید مقدار چربیهای اشباع شده را در رژیم غذایی خود کاهش دهید. پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله کره بهتر است یا روغن را هم مطالعه کنید. با محدود کردن این غذاهای فرآوری شده، مقدار چربی خون اشباع شده که مصرف میکنید هم کاهش مییابد.

در فرآیند تزریق چربی، ابتدا از اندامهایی مانند ران، باسن و شکم که چربی مازاد دارند بافت چربی برداشته میشود، سپس در طی پروسه فرآوری این مقدار چربی به شکل مایع به زیر پوست نواحی که با کمبود چربی مواجه هستند تزریق میشود. کسی که اقدام به تزریق میکند نباید سیگاری باشد. یا مصرف غذاهای فرآوری شده و دارای انواع مضر چربیها را محدود کنید، مصرف چربی اشباع شده نباید مشکلی برای بدن ایجاد کند. کاهش وزن:دقت کنید که افراد لاغر هم دچار افزایش چربی خون می شوند و نباید از اندازه گیری چربی خون غافل شوند، اما در افراد چاق کاهش ۵/۲ تا ۵ کیلوگرم اضافه وزن می تواند کمک به کاهش سطح کلسترول خون کند.

یک نوع امگا ۳ است که میتواند به جلوگیری از لخته شدن خون، کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی و همچنین کاهشتری گلیسیرید، یک نوع چربی خون مرتبط با بیماریهای قلبی کمک کند. متاسفانه امروزه مردم بیش از حد چربی امگا ۶ مصرف میکنند. کارشناسان و راهنمایان تغذیه توصیه میکنند که به سوی غذاهای گیاهی بیشتری بروید تا میزان چربی خون اشباع شدهای که میخورید را کاهش دهید. کرهای که از شیر گاوی که با علف تغذیه شده است، گرفته میشود، برای سلامتی مفیدتر است. تحقیقها در حال انجام است و ما هنوز به درک بیشتری از چگونگی فعال شدن چربی قهوه ای برای سوزاندن کالری نیاز داریم.

نوع چربی مصرف شده مهمتر از میزان مصرف چربی است. این امر به ویژه برای بسیاری از آب میوه های فروشگاهی که معمولا سرشار از قند، طعم دهنده های مصنوعی و مواد نگهدارنده هستند، صادق است. همچنین باعث کاهش قند، سدیم و چربیهای ترانس نیز خواهند شد. نشان داده شده است که چربیهای غیر اشباع شده باعث بهبود سطح کلسترول خون میشوند. شواهد جدید نشان میدهد که چربی اشباع شده ممکن است بسته به منبع غذایی چربی اشباع شده متفاوت باشد.

به نظر می رسد داروهای “استاتینی” که امروزه به وفور برای کاستن از میزان LDL خون استفاده می شوند ، خودشان جدای از کاستن از سطح LDL، دارای اثرات ضد التهابی و ضد پلاک چربی هم هستند و به این دلیل باعث کاهش عوارض قلبی می شوند ، زیرا کاهش سطح LDL با روش های دیگر ، این خاصیت را نداشته است. ژنهایی که از والدین به کودک منتقل میشود میتواند حاوی بیماری کلسترول بالا هم باشد. گرچه بدن ما از انرژی سلولز نمیتواند استفاده کند اما خوردن غذاهایی که سلولز دارند به سلامتی ما کمک میکند.

ماست برای سلامت اسکلت استخوانی بدن و دستگاه گوارش مفید است و برخی از افراد ادعا دارند که بر کاهش وزن نیز تاثیرگذار است. ویتامین D برای جذب کلسیم از رودها مؤثر است. ویتامین E برای جلوگیری از پیری سلولها و افزایش قدرت باروری سلولهای جنسی مهم هستند. مهم تر از همه دارای ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به سایر محصولات تزریقی است. ولی سطح بالای چربی خون میتواند منجر به ایجاد مشکلات قلبی و عروقی شود.

کلسترول بالای خون میتواند سبب ایجاد رسوبات چرب در رگهای خونی گردد. اسید های چرب برای اولین بار توسط میشل اوژن شورول (Michel Eugène Chevreul) دانشمند فرانسوی معرفی شد. افزودن بمپدوئیک اسید (نکسلتول) به حداکثر دوز استاتین، میتواند به کاهش LDL یا کلسترول بد کمک برساند. برای اطلاع از دوز مناسب و مدت زمان مصرف آن، با پزشک خود مشورت کنید. به منظور بهبود وضعیت سلامت و کاهش خطر بیماری قلبی، حمله قلبی و سکته بهتر است طبق برنامه درمان پزشک پیش بروید. تست جوش برای تشخیص وجود جوش شیرین: افزون جوش شیرین به شیر باعث می شود اسید لاکتیک با آن ترکیب شده، نمک و اسید کربنیک ایجاد شود که ترشیدگی شیر را می پوشاند.

رژیم کتوژنیک با حذف کربوهیدرات از رژیم غذایی و حفظ ذخیره کربوهیدرات بدن، تقریبا خالی است، بنابراین از مصرف بیش از حد انسولین پس از مصرف مواد غذایی جلوگیری کرده و یک سطح قند خون طبیعی ایجاد می کند. پس باید به یاد داشته باشید که ناحیه تزریق در بدن مورد اهمیت است و طبق آن نرخ جراحی انتقال چربی مشخص میشود. بهداشت دهان و دندان نیز در سلامت بدن نقش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید