رام کردن موی چرب – رنگی رنگی

دراز کشیده و آن را روی پوست تمیز بگذارید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه روی پوست باقی بماند. همچنین حواستان باشد بر روی ناحیه تزریق دراز نکشید. تخمه هندوانه همچنین ویتامین سی زیادی دارد که به سلامت کمک نموده و از پیری زودرس جلوگیری به عمل می آورد و با تولید کلاژن پوست شما را نرم می سازد.اگر هر روز قبل از استحمام پوستتان را با روغن تخمه هندوانه چرب نمائید عفونت های پوستی درمان شده و خشکی پوست از بین می رود. قبل از اقدام برای رژیم غذایی و ورزش برای لاغری شکم و پهلو و دستیابی به فرم اندامی مناسب و ایده آل ابتدا سطوح بالای استرس زا را در زندگی خود کاهش دهید.

تخم هندوانه درصد بالایی کاروتنوئید دارد کـه این ماده نقش قابلتوجهی را در تولید اسپرم و افزایش شانس باروری در زوجهایي کـه برای بارداری اقدام می کنند، ایفا میکند. وجود درصد قابلتوجهی از لیزین، اسید گلوتامیک و آرژینین، میل و توانایی جنسی را در مردانی کـه از ناباروری و ناتوانی جنسی رنج می برند، افزایش می دهد. اسید آمینهی سیترولین و آرژنین موجود در تخم هندوانه به حفظ سلامت عروق، جریان خون و عملکرد کلی قلبی و عروقی کمک میکند.

مصرف مقدار زیاد هندوانه با بهبود عملکرد قلبی عروقی مرتبط است، زیرا جریان خون را ارتقا می دهد. با افزودن هندوانه به رژیم غذایی روزانه خود می تواند از فواید چشمگیر آن، از ارتقا سلامت قلبی عروقی تا تغذیه چشم ها و احیای سیستم ایمنی بدن، بهرهمند شوید. برخی مطالعات نشان می دهند کـه آنزیمهاي نیتریک اکسید موجود در روغن تخم کتان مسئول تأثیرات مثبت آن بر سلامت قلب اسـت. سیترولین موجود در هندوانه نشان داده است که تجمع چربی در سلول های چربی انسان را کاهش می دهد. چربی ذخیرهشده، علاوه بر تأمین انرژی، بدن را عایق بدی کرده و از ارگانهای حیاتی محافظت میکند.

بخش زیادی از این انرژی، از طریق اسیدهای چرب مفید تأمین میشود، بنابر این توجه داشته باشید کـه مصرف زیاد تخم هندوانه ممکن اسـت باعث افزایش وزن شـما شود؛ پس باید در مصرف آن اعتدال را رعایت کنید و با توجه بـه میزان فعالیت بدنی خود آنرا مصرف کنید. لیکوپن غذایی (از مواد غذایی مانند هندوانه یا گوجه فرنگی) استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد که به طور معمول فعالیت استئوبلاست ها و استئوکلاست ها (دو سلول استخوانی اصلی درگیر در پاتوژنز پوکی استخوان) کاهش می دهد. 5. تخمه هندوانه در تنظیم فعالیت دستگاه گوارش مفید میباشد و به منظور بهبود اختلالات رودهای کاربرد دارد.

یکی دیگر از خواص تخم هندوانه برای پوست و مو می باشد .طبیعت مو از پروتئین شکل گرفته است لذا هر خوراکی دارای پروتئین برای موها موثر می باشد.تخم هندوانه هم به مین دلیل برای مو عالی است نکته دیگر اینکه تخم هندوانه حاوی آهن با مقدار زیاد می باشد که موها را تقویت و زیاد می نماید و از خشک شدن مو جلوگیری به عمل می آورد.همچنین تخمه های برشته هندوانه دارای مس می باشند که سفیدی مو را کاهش می دهد.شما می توانید برای درمان خارش موی سر و رشد بیشتر از روغن تخم هندوانه بهره ببرید.

تخمه هندوانه (به انگلیسی : watermelon seeds) برای سلامت و زیبایی پوست، درمان جوش صورت و کمبود آهن بدن و کنترل فشار خون بسیار مفید است. این ترکیبات حاوی مواد موثری است که به عمق پوست سر نفوذ کرده و باعث تقویت، رشد و سلامت مو می گردد. این دانهها حاوی اسید آمینهای هستند که رگها را گشاد کرده و از استرس اکسیداتیو میکاهند. سیترولین اسید آمینه ای است که با کمک کلیه ها به آرژنین تبدیل می شود. کبد چرب غیرالکلی ارتباط قوی با اضافهوزن و چاقی و مقاومت به هورمون انسولین دارد. دانه های هندوانه حاوی ویتامین های A ، B ، B3 ، C و E ، اسیدهای چرب امگا 6 و پروتئین ها هستند.

حدود ۹۲ درصد از هندوانه را آب تشکیل داده و بر همین اساس، از قدرت آبرسانی بالایی سود می برد و به طور طبیعی کم چرب است. یک مشت تخم هندوانه را در ۴ فنجان آب بریزید و به مدت ۴۵ دقیقه بجوشانید. در این روش پس از گذشت ۱۵ دقیقه می توان نتیجه ی تست را مشاهده کرد. بین خوردن این میان وعده و غذای رستوران حدود ۱۵ دقیقه صبر کرده و یک لیوان آب بنوشید.

جذب مجدد آب از طریق سیالات درون وریدی، می تواند به رقیق کردن اضافه گلوکز موجود در خون کمک کند. برای مادر:پتاسیم باعث ایجاد تعادل در مقدار آب موجود در خون و بافت های بدن در دوران بارداری می شود. گردو یکی از محبوب ترین آجیل های درختی و از خوراکی های بسیار سالم و مغذی است که به صورت خشک و تازه مصرف می شود. هنگامی که بدن ما سیترولین دریافت می کند می تواند در صورت نیاز تبدیل آن به آرژنین را آغاز کند. چربی های مفید و سالم برای بدن کدامند؟ خاصیت چربی سوزی چای سیاه به دلیل وجود ترکیباتی به نام فلاوونهاست که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند.

بـههمین دلیل مصرف غذا هاي سرشار از آنتیاکسیدانها ازبدن در برابر بیماریهاي مختلف محافظت میکند. تخمهها تنقلاتی خوش طعم و البته پر کالری هستند که به دلیل وجودویتامین های سرشار، برای بدن فواید زیادی دارند. وجود دارد که در اکثر مواقع فرد به آنها توجهی نمیکند و وقتی متوجه بیماریاش میشود که دیگر نمیتوان کار زیادی برای درمان انجام داد. وجود آنتیاکسیدانهایي مانند کاروتنوئیدها و ویتامین E از خواص تخم کدو اسـت. بخش بزرگی از خواص تخم کدو بـهخاطر وجود مقادیر زیاد آنتیاکسیدانهاي موجود در آن اسـت.

ـ حالت غیرطبیعی: تغذیه وریدی (مثلا در مورد بیماران بستری در ICU) میتواند باعث وجود گلوکز در ادرار شود. مصرف تخم کدو یا مکملهاي آن میتواند بـه درمان علائم سندروم مثانهي بیشفعال کمک کند. هر چند بدن خودش مقداری آرژنین تولید میکند اما مصرف آرژنین بیشتر از راه تغذیه، به تنظیم فشار خون و حتی درمان بیماری عروق کرونر قلب کمک خواهد کرد. در بسیاری از موارد ، بیماری پس از تایید آزمایش خون مبنی بر افزایش آنزیم های کبدی تشخیص داده میشود. این لکه های زرد به نام xanthomas خوانده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید