دل، جگر و خوئک چه فایدهها و ضررهایی دارند

اگر بعد از دادن آزمايش خون متوجه شده ايد مقدار تري گليسريد خون شما بالاست و پزشک به شما گفته است که اگر آن را کاهش ندهيد، دچار سکته قلبي مي شويد، مي توانيد به توصيه هاي زير عمل کنيد. آیا علائم چشم شما جدی هستند؟ این آیتم باید بین 65 تا 110 باشد در غیر این صورت فرد دچار مشکلات جدی می شود. چربی غیر اشباع تک زنجیره ای که در روغن زیتون ، بادام زمینی و روغن کانولا یافت می شود، بهترین انتخاب چربی است . از نظر تغذیه ای، بهترین قسمت پاچه است که چربی کمی دارد و بدترین بخش مغز است که سرشار از کلسترول است.

از نظر ریخت شناسی، شکل پیچشی دارد. جگر سفید برای رفع تب و رفع اگزماهای ناشی از گرمی مزاج مفید است. کربوهیدراتهای خوب برای بدن مفید هستند. کینوآ منبعی غنی از تمام آمینواسیدها، پروتئینها ،فیبر، روی، منیزیم و حتی برخی از چربیهای مفید است. 3- جراحی اخیر، برخی درمان های دارویی، حاملگی و برخی بیماری ها می توانند نتیجه آزمایش را دستخوش تغییر قرار دهند. درست است که چانه قسمت کوچکی از صورت را شامل می شود ولی دارای نقاط زیادی بوده و تاثیر زیادی در زیبایی و تناسب چهره دارد. برنج سفید ماده غذایی است که علم امروزه از خواص فوق العاده آن برای زیبایی پربرداشته شده، و این محصول به عنوان یکی از محصولات ارگانیک برای زیبایی پوست و مو شناخته می شود.

جهت کنترل چربی خون توصیه می شود که در تمام بزرگسالان بالای 20 سال پس از یک ناشتایی 12 ساعته سطح انواع چربی خون شامل کلسترول کل ، تری گلیسرید، LDL و HDL اندازه گیری شود. این آزمایش مجموع کلسترول (LDL و HDL) و تریگلیسیرید را اندازه می گیرد. در مورد مصرف ماکیان باید پوست آن قبل از مصرف جدا شود و به این علت که حتی این گوشت ها نیز حاوی مقادیری چربی اشباع می باشند باید مقدار کلی مصرف در روز کاهش داده شده و محدود باشد. 2- میوه هایی چون سیب، گلابی ، انگور، زردآلو و مرکبات سبزیجاتی مثل هویج، کلم و پیاز به علت دارا بودن فیبرهای محلول زیاد باعث کاهش کلسترول شده و برای دستیابی به حداکثر اثر این مواد لازم است روزانه 5 – 3 نوبت از این مواد مصرف شوند.

4- پروتئین سویا: جهت رسیدن به اثرات مطلوب باید روزانه 25 گرم مصرف گردد. جگر دارای مزاج گرم و تر بوده و خون نسبتا زیادی تولید میکند؛ لذا برای کمخونی توصیه میشود اما هضم آن خیلی آسان نیست و دفع آن از بدن هم سخت است. گاهی اوقات کبد نمی تواند بیلی روبین را در بدن دفع کند. کبد چرب گرید ۲: این مرحله استئوهپاتیت نیز گفته میشود که در آن علاوه بر چربی اضافی، التهاب نیز در کبد ایجاد میشود.

انواعی از ریزجلبکها زنجیرههای بلند 18 و بیش از 18 کربنی اسیدهای چرب غیر اشباع را تولید میکنند. زیست توده ریزجلبکها حاوی همه ویتامینها و عناصر حیاتی مورد نیاز بدن است. در گروه آبزیان نیز میگو حاوی چربی بالایی است. شاید در مدت یک هفته بتوانید چربی های اطراف شکمتان را آب کنید ، اما توصیه می شود این روند را با تکنیک صحیح و منظم ادامه دهید تا شاهد برگشت مجدد آن ها نباشید! همین موضوع خدمات پرستاری در منزل را برای این افراد سالمند الزامی می کند. اکثر بیمارانی که تزریق چربی انجام میدهند اگر چه میزان جذب چربی در افراد مختلف متغیر بوده و غالبا پیشگویی آن امکانپذیر نمیباشد؛ اما در بسیاری از بیماران ممکن است حداقل نیمی از چربی تزریق شده در طی چند ماه اول جذب شود.

برخی بیماری ها مثل دیابت، کم کاری تیروئید، بیماری های کلیوی و کبدی باعث اختلال چربی خون می شود لذا در این بیماران کنترل دقیق چربی خون توسط پزشک الزامی می باشد. پس از درمان پف زیر چشم بدون جراحی، اکثر بیماران می توانند با ظاهری سالمتر و با طراوت همان روز یا روز بعد به محل کار خود بازگردند. اگر شما مقدار زیادی کالری از انواع مختلف گروه های غذایی شامل کربوهیدرات ها، پروتئین ها و یا چربی استفاده کنید، بدن شما این غذاها را به تری گلیسرید تبدیل کرده و سپس به جریان خون وارد شده و به عنوان چربی در بدن ذخیره می گردد.

قیمت چربی گیر اتوماتیک نسبت به دیگر مدل ها بیشتر می باشد. مخفف و مختصر شده برای glucose ۶ phosphate dehydrogenase است که یک نوع انزیم درونسلولی است که در گلبولهای سرخ هم یافت می شود این انزیم در گلبولهای سرخ یک انزیم کلیدی جهت حفظ غشای گلبولهای سرخ محسوب می شود چنانچه این انزیم کمبود و یا نایاب باشد همولیز گلبولهای سرخ خود بخود رخ میدهد و فرد دچار انمی ناشی از همولیز خواهد شد. محققان میگویند نسبت تری گلسیرید به HDL یکی از مهمترین فاکتورهای پیشبینی کننده بیماری قلبی است.به طوری که اگر رقم آن کمتر از ۲ باشد شخص در معرض خطر کمتری قرار میگیرد.

یکی از این موارد نگه داشتن کلسترول خون در محدوده صحیحی آن می باشد که همان طور که گفته شد توسط این کار شانس بروز بیماری های مهلکی مثل سکته های قلبی و مغزی، فشار خون و بیماری های عروق محیطی و غیره کاهش می یابد. تغییر در سبک زندگی: دوری از استرس و اضطراب بیهوده، رژیم غذایی مناسب، تلاش برای رسیدن به وزن ایده آل و ورزش مداوم تا حدود زیادی خطر ابتلا به این عارضه را کاهش می دهد. پروتئین سلولی اسپیرولینا 55 تا 77 درصد وزن خشک آن را تشکیل میدهد.

مقدار پروتئین در ریزجلبکها بیشتر از سایر موجودات زنده است. ریزجلبکها در بین موجودات فوتوسنتز کننده، مسئول بخش زیادی از فعل و انفعالات جهانی فتوسنتزی هستند که منجربه تولید 40 تا 50 درصد مواد اولیه در طبیعت میشود. این تفاوتها در طبقه بندی ریزجلبکها موثر است. تفاوتها در ترکیبات سازنده ریزجلبکها در طبقه بندی آنها نیز موثر است. ریزجلبکها دارای مجموعهای از آمینواسیدهای ضروری قابل جذب و رنگدانهها، روغنهای ضروری، ویتامینها، پلی ساکاریدها، استرولها و سایر ترکیبات فعال زیستی موثر است. گلیسیرین موجود در این محصول بهعنوان یک ماده آبرسان شناخته میشود و بافت مو را در برابر خشکی و آسیب های حرارتی محافظت میکند و در تقویت ساقه مو نیز موثر است.

چربی بیشازاندازه مو باعث میشود فرد، بیشتر موهای خود را بشوید و در نتیجهی شستشوی بیشتر، به تشدید التهاب و خشکی پوست سر منجر میشود. در کل بیشتر انواع ماهی ها چربی کمتری از گوشت قرمز و ماکیان دارند. البته تمام محصولات چرمی نیاز به مراقبت ویژه دارند. برای فردی که غیر فعال است باید ورزش با میزان فعالیتی آغاز شود که طی 3 دقیقه پایان یابد و سپس به تدریج افزوده شود تا به میزان بالایی برسد. فعالیت جسمی منظم و متعادل سطح HDL را افزایش و سطح تری گلیسرید خون را کاهش می دهد البته ورزش به معنای این نیست که روزانه مجبور باشیم 10 کیلومتر بدویم یا ورزش های سنگین انجام دهیم بلکه هدف مورد نظر برای یک فرد متوسط 30 دقیقه ورزش شامل راه رفتن می باشد که باید 4 – 3 بار در هفته انجام شود.

برای هوازی لازم است بین 150 تا 300 دقیقه در هفته وقت بگذارید. دونیلا ریز جلبک تک سلولی و متحرک است که قطر آن تقریبا 9 تا 11 میکرون است و در آبهای شور زندگی میکند. ریز جلبکها میتوانند در شرایط سخت زنده بمانند و حتی با سرعت رشد کنند. کلامیدوموناس یک ریز جلبک تک سلولی سبز با قطر 10 تا 20 میکرون با دو تاژک است. هر کدام از ما جهت داشتن سلامتی بیشتر و زندگی طولانی تر توأم با سلامتی می توانیم انتخاب هایی داشته باشیم. شلوغی این مغازه ها و بوی جگر پیچده در فضای این معابر که بیشتر در اوقات تعطیل اتفاق می افتد ، هرکسی را به خورند جگر ، دل و قلوه وسوسه می کند .

دیدگاهتان را بنویسید