خوراکی های چربی سوز قوی شکم و پهلو و ران ها

طبق تجزیهوتحلیلهای انجام شده، ۴۵ درصد از زمینهایی که در جنوب شرقی آسیا که درحالحاضر برای تولید روغن نخل استفاده میشود، در سال ۱۹۰۰ جنگل بوده است.جنگلزدایی اثرات مخربی روی گرمایش زمین دارد، زیرا جنگلها با جذب کربن از اتمسفر نقش مهمی در کاهش گازهای گلخانهای دارند. بنابراین، احتمال ایجاد سطوح سرطانزایی از گلیسیدول بعید است.فریرو در اوایل ۲۰۱۷، از استفاده از روغن پالم بهعنوان یکی از اجزای اصلی نوتلا دفاع کرد و کمپین تبلیغاتی را به راه انداخت تا به مصرفکنندگان اطمینان دهد که این محصول برای مصرف بیخطر است.ازآنجا که دستورالعمل تهیهی نوتلا اختصاصی است، نمیتوان مشخص کرد که در ظرف حاوی نوتلا یا یک وعده از آن، دقیقا چه مقدار روغن پالم وجود دارد.

اطمینان حاصل کنید که روی برچسب غذایی نان شما آمده است که ۱۰۰ درصد غلات کامل یا یکی از غلات کامل بهعنوان یکی از اولین مواد تشکیلدهندهی آن ذکر شده باشد. بنابراین میتوان فرض کرد به ازای هر قاشق غذاخوری از نوتلا که میخورید، کمتر از نصف قاشق غذاخوری روغن پالم مصرف میکنید (درمقابل، فندق منبعی از چربی سالم و حاوی ویتامینها و مواد معدنی ضروری است).وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا (USDA)، توصیه میکند که میزان مصرف اسیدهای چرب را به ۱۰ درصد یا کمتر از کالری مصرفی روزانه خود محدود کنید. علاوهبر کرههای حاصل از مغزهای گیاهی، روغن پالم را در غذاهای مختلفی میتوان یافت.در دههی ۱۹۸۰، روغن پالم بهعلت نگرانی که مصرف روغنهای گرمسیری ممکن است سلامت قلب را به خطر بیندازد، در بسیاری از محصولات با چربیهای ترانس جایگزین شد.

اگرچه با وجود عدم ارزش غذایی، طرفداران این فندق شکلاتی محبوب استفاده از آن را از اوایل دههی ۱۹۶۰ به شیوههای مختلف آغاز کردند. از این روغن معمولا برای تفت دادن و سرخ کردن استفاده میشود، زیرا دارای نقطه دودی شدن بالایی است (۲۳۲ درجه سانتیگراد) و در حرارت بالا پایدار میماند.گاهیاوقات روغن پالم بهعنوان تثبیتکننده به کره بادام زمینی و کرههای دیگری که از مغزهای گیاهی گرفته میشود، اضافه میشود تا مانع از جدا شدن و نشستن روغن در بالای ظرف شود. اصلاح رژیم غذایی با جلوگیری از رسوب چربیها در بافت کبد میتواند مانع از ابتلای شما به کبد چرب شود.

اگرچه نتایج مطالعات متناقض بوده است، بهطورکلی، بهنظر میرسد این روغن تأثیرات مفیدی روی عوامل خطر بیماری قلبی ازجمله کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب داشته باشد.تجزیهوتحلیل بزرگی از ۵۱ مطالعه نشان داد سطوح کلسترول کل و LDL در افرادی که رژیم غنی از روغن پالم را دنبال میکردند، نسبتبه افرادی که دارای رژیم غذایی دارای چربی ترانس بالا یا اسید میریستیک و اسید لوریک بودند، پایینتر بود.مطالعهی سهماههی اخیری به بررسی اثرات روغن پالم تولیدشده از هیبریدی از درختان Elaeis guineensis و Elaeis oleifera در کاهش کلسترول پرداخت.

این روغن همچنین حاوی مقادیر بالایی از اسید اولئیک و مقادیر کمتری اسید لینولئیک و اسید استئاریک است.منشا رنگدانه نارنجی مایل به قرمز روغن پالم قرمز از آنتیاکسیدانهایی معروف به کاروتنوئیدها ازجمله بتاکاروتن ناشی میشود که بدن انسان میتواند آن را به ویتامین A تبدیل کند. فرایندی است که در آن ماده تبدیل به گاز می شود. اما در سالهای اخیر سؤالهایی درمورد نوتلا ایجاد شده است که ارتباطی با قند بالای آن ندارد، بلکه ادعا میکند نوتلا موجب سرطان میشود.پس از قند، فراوانتری ماده موجود در نوتلا روغن پالم است که در صورت تصفیه در دمای بالا با خطر ایجاد سرطان همراه است.

بنابراین رنگ قرمزمدفوع -قرمز روشن یا قرمز تیره- می تواند نشانه ای از محل خونریزی باشد. 2) علت خشکی چشم – 2.1) درباره نزدیک بینی چشم و دوربینی چشم چه می دانیم؟ این ادویه سطح سلامتی را ارتقا میدهد و به جذب و هضم هر چه بیشتر چربیها کمک زیادی میکند. محققان نشان دادند این خاصیت بدلیل وجود کورکومین در زردچوبه هست که چربی سوزی بدن را ارتقا داده و قوی میکند. اگرچه این آنزیم در سایر بیماری ها مانند بزرگ شدن پروستات یا پروستاتیت را نیز بالا می رود.

در این مطالعهی ۱۸ ماهه، هفت نفر از ۲۵ فردی که این روغن را دریافت کردند، بهبودهایی را نشان دادند و وضعیت ۱۶ نفر نیز ثابت ماند. روغن پالم میتواند به بهبود وضعیت ویتامین A در افراد دچار کمبود یا در خطر کمبود این ویتامین کمک کند.مطالعات انجامشده روی زنان باردار در کشورهای درحال توسعه نشان داده است مصرف روغن پالم قرمز سطح ویتامین A را در خون آنها و نیز در نوزادان شیرخوار آنها افزایش میدهد.مطالعهی دیگری نشان داد سطوح خونی ویتامین A در افراد مبتلا به فیبروز سیستیک که ازنظر جذب ویتامینهای محلول در چربی مشکل دارند، پس از مصرف روزانه دو تا سه قاشق غذاخوری از روغن پالم قرمز به مدت هشت هفته، افزایش پیدا کرد.

بعد از آنکه با این ۵ حرکت یوگا برای لاغری آشنا شدید، آنها را در برنامه ورزشی روزانه خود قرار دهید تا به راحتی وزن کم کنید. اگر شریانهای تأمینکنندۀ خون قلب (شریان کرونری) تحت تأثیر کلسترول بالای خون قرار گیرند احتمال بروز درد قفسۀ سینه (آنژین) و سایر نشانههای مربوط به بیماری شریان کرونری میگردد. گفته میشود که اگر سطح کلسترول در سرخرگها بسیار کاهش پیدا کند، به پاکسازی و بهبود آنها کمک خواهد کرد.برخی پژوهشگران بر این باورند که کلید پیشگیری از بیماری قلبی رژیم غذایی گیاهی است.

اگرچه پس از اینکه مطالعات خطرات سلامتی چربیهای ترانس را آشکار کرد، تولیدکنندگان مواد غذایی دوباره به استفاده از روغن پالم روی آوردند.این روغن همچنین در بسیاری از محصولات غیرخوراکی مانند خمیر دندان، صابون و لوازم آرایشی یافت میشود. بااینحال، پژوهشگران بر رعایت اعتدال یا محدود کردن استفاده از محصولات حاوی روغن پالم تأکید میکنند.نوتلا و روغن پالم؛ آیا نوتلا موجب سرطان میشود؟ یکی از غذا هایی که کمک به سوزاندن چربی های شما می کند گرپفروت است. چربی های اشباع: چربی های اشباع می توانند سطح LDL را افزایش دهند. احتمال اینکه ذرات بزرگ LDL موجب حملات قلبی شوند، نسبتبه ذرات چگال و کوچک LDL کمتر درنظر گرفته میشود.

این مطالعه نشان داد که درنتیجهی مصرف روغن پالم، سطوح نوعی LDL کوچک و چگال یا sdLDL (نوعی کلسترول که با بیماری قلبی ارتباط دارد) افزایش یافت اما با مصرف روغنهای دیگر کاهش پیدا کرد. روغن پالم را میتوان در بیش از نیمی از تمام محصولات بستهبندی شدهای که معمولا مصرف میکنیم، یافت. بهگفتهی کارشناسان، با وجود خطرات سلامتی بالقوه مرتبط با روغن پالم، هنوز هم میتوان نوتلا را در حد متعادل مصرف کرد.در گزارش سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا آمده بود که هیچ مقداری از گلیسیدول بیخطر درنظر گرفته نمیشود که به همین علت بود که میشد بهسادگی نتیجهگیری کرد مصرف روغن پالم موجود در محصولاتی نظیر نوتلا خطرناک است.

دیدگاهتان را بنویسید