اينجا كه آمده­اي سرزمين حماسه و غيرت است،

آبهای معدنی به روی بدن انسان و یا مخصوصاً نواحی ویژهای از بدن دارای اثراتی میباشد که این اثرات در هنگام مصرف مستقیم از آب چشمه (یعنی اولین نقطهای که آب معدنی ظاهر میشود) شدیدتر میباشد. عرض دهانة این غار حدود ۵ متر و دیوارهای داخل آن دارای استالاکتیتهای جالب توجهی است. چشمه ورجوی: چشمه معدنی ورجوی، در حدود 5/8 کیلومتری جنوب مراغه از زمین خارج میشود. چشمه سورت به دلیل طبیعت زیبا و محیط آرامش بخش خود، به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی شمال برای مسافرت محسوب میشود. • با خود آب و خواراکی همراه داشته باشید در آنجا امکاناتی برای خوردن و آشامیدن نیست.

اگر در متن چندین بار به یک مرجع استناد شود، باید از منابعی که در منوی Insert Citation اضافه کردهاید، استفاده کنید و نیازی نیست هر بار اطلاعات را یک به یک وارد کنید. در این روش معمولاً نیازی به درج نام نویسنده در طول متن نیست اما اگر بر این مسئله تأکید دارید، ایرادی ندارد. با زدن گزینۀ Insert Bibliography میتوانید لیستی از منابعی وارد شده را، درج کنید.

روش Turabian مشابه شیکاگو است و در آن از سبک نویسنده – تاریخ و نشانهگذاری استفاده میشود؛ اگر متن شما یک تحقیق علوم انسانی باشد باید از سبک نشانهگذاری و اگر یک مطالعۀ اجتماعی است باید از روش نویسنده و تاریخ استفاده کنید. در این قسمت با کلیک بر گزینۀ Add New Source، پنجرۀ جدیدی برای شما باز میشود و شما باید اطلاعات لازم برای درج یک رفرنس را در کادر مربوطه وارد کنید. در این روش باید از اعداد برای ارجاع دهی استفاده کنید.

در صورتی که بخواهید از سیستم نویسنده و تاریخ استفاده کنید باید منابع را در فهرست مراجع به ترتیب حروف الفبا بنویسید و اگر هم از سیستم عددی استفاده کردید باید به ترتیب اعداد آنها را فهرست کنید. برای رفرنس دهی درونمتنی، عدد را در یک براکت نوشته و منابع هم به ترتیب اعداد فهرست خواهد شد. قرار میدهید؛ اگر در طول متن باز هم از این منبع جملهای ذکر شد، باید همین شماره را درج کنید. بالاتر گفتیم که برای ارجاع دهی درونمتنی باید از روش نویسنده تاریخ استفاده کرد، همینطور میتوایند شمارۀ صفحه را هم ذکر کنید. این روش رفرنس دهی را مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) ارائه داده و بیشتر هم در پژوهشهای علوم فنیِ این چنینی کاربرد دارد.

این سبک که از روش نویسنده و تاریخ پیروی میکند، توسط اداره بازبینی علوم سیاسی آمریکا ارائه شده است. یعنی اگر ترجمه تخصصی علوم اجتماعی انجام میدهید، این سبک به کارتان میآید. اگر کار ترجمه تخصصی متن برق انجام میدهید، این بخش را از دست ندهید. سلطان دست خود را بدست خضر زنده داده و گفت: که حالا معلوم میشود. پیش مسند سلطان طارمی زده و الواح(1) و عضادات آن بمسامیر و شفشهای زر استوار کرده. چشمه اعلاء در 45 کیلومتری تهران و 4 کیلومتری دماوند قرار دارد و گردشگران زیادی را جذب خود کرده است. گردشگران سلامت ممکن است شهروندان کشور های توسعه یافته یا کشورهای در حال توسعه باشند اما بخش عمده ای از این گردشگران از کشور های ایالات متحده ، کانادا و انگلستان هستند و مقصد این گردشگران کشور هایی چون: برزیل، کاستاریکا، هند، مکزیک، پاناما، سنگاپور، ترکیه،تایوان، کره ی جنوبی، آفریقای جنوبی و تایلند است.

ق. او راست: شرح مطالع الانوار در منطق از قاضی سراج الدین محمود ارموی، و نیز حاشیه ای بر حاشیهء سید شریف بر شمسیه نوشته است. اين شهر به علت موقعيت جغرافيايي، يعني قرار گرفتن بر سر راه اصفهان- شهركرد، همراه با تغيير موقعيت سياسي منطقه به فرمانداري كل و سپس به استان، رشد و گسترش يافته و از سوي ديگر به عنوان نزديكترين مركز جمعيتي منطقه به استان اصفهان تحت تأثير تحولات قطب جمعيتي- صنعتي اصفهان، رشد كرده است. در آن زمان بيش از 700 كارگاه نيزه، شمشير و زرهسازي در آن وجود داشت و در واقع مركز توليد سلاح و اسلحه خانه داريوش بوده است.شهر نيريز از زمان هخامنشيان تا به حال، سه بار دستخوش تهاجم، سيل و عوامل طبيعي قرار گرفته و براي بار چهارم در محل فعلي بناشده است.

دره ای وجود دارد که در آن دیوارهای سنگی پر از سلول وجود دارد. و نگارنده بدون آنکه اصراری در اثبات سلسله پیشدادی و کیانی و ارتباطات تاریخی آنها داشته باشد ، یادآور می شود ، حکومت و تمدن درخشان ایران زمین بنام حکومت ایلام که دقیقاً بر جغرافیای امروزی زاگرس مطابقت داشته و اصولاً ایلام از ریشه الام بمعنی سرزمین بلند نامی بجز زاگرس امروزی نبوده که به کلی از چشم اغلب مورخین و صاحبنظران ما پنهان و بی بها و نادیده گرفته شده ، چنانکه اغلب قریب باتفاق مورخین با رونویسی کلیشه ای ، شروع تاریخ ایران را از مادها آغاز میکنند و به تمدنی که پیش از هزاره سوم قبل از میلاد شروع و حداقل ۲ هزار سال بطول انجامیده است اشاره ای نمی شود ، گویی که اصولاً این تمدن مربوط به ایران نبوده است .

کاسه رود در دره ای به نام دره فورگ جریان دارد که در مسیر این دره آبشارهای متعددی ایجاد کرده است. 11) طایفه خفری: که غوری نیز عنوان شده، از محلی به نام خفر یا خور (واقع در منطقه بویراحمد) به سرزمین فعلی مهاجرت کرده است. ابتدا یک صفحۀ جدید در انتهای سند اضافه کرده و گزینۀ Bibliography را از سربرگ رفرنس انتخاب کنید. بازار مسگرها و موزه آب یزد از سرگرم کننده ترین جاهای دیدنی یزد است که در نزدیکی بازار و حمام خان قرار دارد و میتوانید همزمان از آنها هم دیدن کنید. شاعر در این مصراع، دو حس بینایی و شنوایی را با هم آمیخته است.

دانشجو میتواند یکی از دو روش عددی و یا نویسنده و تاریخ را برای رفرنس دهی استفاده کند. این روش اگر برای مدارک دولتی در آمریکا استفاده شود، از قوانین خاصی پیروی میکند. این نوع روش ارجاع دهی توسط انجمن شیمی آمریکا عرضه شده است. بنابراین میتوان حدس زد که در چه متونی بیشتر شاهد ارجاع دهی به سبک APSA هستیم. فرزند شهید بهشتی میگوید: «آقای حسن روحانی برایم تعریف کرد که پیش از انقلاب جلسات مهمی در حضور امام با حضور آقایان و علما برگزار میشد تا درباره چگونگی مدیریت ایرانِ پس از پهلوی صحبت شود. بعد همانطور که انتظارش میرفت، قانون معنوی که در درخت نهفته بود، یکبار دیگر عمل کرد.

برای رفرنس نویسی در Word باید نشانگر ماوس را انتهای جملهای که میخواهید به منبع اصلی ارجاع دهید، قرار داده و بعد در منوی References گزینۀ Insert Citation را انتخاب کنید. اگر گزینۀ Show All Bibliography Fields را بزنید، میتوانید اطلاعات کاملتری از منبع ثبت کنید. میتوانید منابع را در سند جدید کپی کرده، آنها را ویرایش، حذف و یا حتی منبع جدید اضافه کنید. حالا لیستی از روشهای رفرنس نویسی به سبکهای مختلف دارید و میتوانید مطابق با مقالات، پایاننامه و کتب خود، سبک مناسب را انتخاب کنید. در این سبک از سه مدل برای رفرنس دهی درونِ متن استفاده میشود که بسته به مقاله باید سبک خاصی را انتخاب کرد.

میتوانید استایلهای آمادهای که در این منو وجود دارد را انتخاب کنید. در دریاچه الندان شما میتوانید از جنگلهای پهنبرگ این منطقه نیز دیدن کنید. شما میتوانید با استفاده از Manage sources ارجاعات خود را بهتر کنترل کنید؛ وقتی منبعی را اضافه میکنید در تمام اسناد شما قابل استفاده است. به طور پیشفرض رفرنس دهی در ورد به روش APA انجام میشود اما شما میتوانید از منوی Style سبک ارجاع دهی را تغییر دهید. استان چهارمحال و بختیاری در ارتفاع بالایی قرار دارد که موجب شده آب و هوایی کوهستانی داشته باشد، به همین دلیل اغلب زمستان های آن سرد و برفی است اما بهار و تابستانی بسیار دلپذیر دارد.

اما تشویش رهایم نمی کرد . این غارها در گذشته پناهگاه اقوام ایرانی بوده است. حالا که با انواع رفرنس دهی و کاربرد آنها آشنا شدید وقت آن است ببینید چگونه میتوانیم در word به منابع رفرنس دهیم. در تحقیقات مربوط به زبانشناسی این سبک از ارجاع دهی را میتوانید ببینید. در کشورهای پرتغالیزبان (مثل برزیل) از این روش ارجاع دهی برای مقالات علمی استفاده میشود. برای ارجاع درونمتنی ACS از دو شیوۀ عددی و نویسنده و تاریخ استفاده میشود.

این نوع ارجاع دهی مختص دانشجویان و مقالات تحقیقاتی آنهاست. صنايع دستي در روستا فروان به منظور رفع نيازهاي داخلي و تهيه وسايل زندگي مانند: زيرا اندازها و پلاسها و سياه چادر و وسايل كار مانند:جوال، خورجين، مشك، خيك و غيره در كنار فعاليتهاي اصلي آنها كه دامداري و كشاورزي است وجود دارد.اين نوع توليد بيشتر جنبه خود مصرفي دارد و مواد اوليه مورد نياز از همان قلمرو خود تهيه مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید