آزمایش خون خود را چگونه تفسیر کنیم؟

تشخیص کبد چرب غیر الکلی در مراحل اولیه مشکل است چون علائم زیادی ندارد. افزایش چربی خون ، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد زیرا زمان افزایش کلسترول خون چربی در سطح رگ رسوب می کند و رسوب چربی موجب تنگ شدن عروق و به دنبال آن کاهش خون رسانی می شود بنابراین قلب نمی تواند خون غنی از اکسیژن به اندازه ی کافی دریافت کند ، بنابراین فرد مبتلا به بیماری های قلبی خواهد شد.

در مورد نمونه های حجیم باید از بهم زن های مخصوص استفاده گردد و در تانک های بزرگ باید از قسمت های مختلف نمونه برداری شود. در این آزمایش 50 میلی گرم از DPPH با 100 میلی لیتر اتانول مخلوط شدند. بنابراین با توجه به این سیاست گذاری، با افزودن روغن های گیاهی به شیر خام که باعث افزایش محتوای چربی شیر میشود، قیمت شیر هم افزایش می یابد. در هند، سیاست قیمت شیر بیشتر وابسته به محتوای چربی شیر است (البته باید اشاره کنم تقریبا در همه جای دنیا از جمله ایران این شیر برحسب میزان چربی که البته چربی خود شیر باشد قیمت گذاری میشود).

به همین دلیل رنگ نمونه های تقلبی شیر که حاوی روغن پالم بودند در واکنش با DPPH از رنگ بنفش تبدبل به رنگ زرد کمرنگ شدند. سپس میلی لیتر سود مصرفی را در 10 ضرب کنید تا درجه های اسیدیته بالا بدست آید. این کار از تجمع گلوکز در نواحی مختلف بدن جلوگیری میکند؛ و به همین دلیل، به عنوان یکی از بهترین ویتامینها برای کاهش وزن شناخته میشود. نکته: آزمایش خون خود را همیشه برای اولین کار در صبح اول وقت برنامه ریزی کنید تا گرسنگی سراغتان نیاید و دچار عصبانیت ناشی از گرسنگی نشوید. متاسفانه سرانه مصرف غلات کامل در کشور ما خیلی پایین است و اغلب نانها و برنجی که ما مصرف میکنیم معمولاً تصفیه شده و صاف هستند.

ریزقطره ها معمولاً متشکل از ترگلیسرید هستند (گلیسرول و سه اسید چرب). تشخیص روغن های گیاهی در شیر سخت است مخصوصا در مورد تشخیص روغن پالم در شیر، زیرا پروفایل اسیدچرب این روغن شبیه به اسیدهای چرب شیر است. نوشیدن زیاد الکل باعث تجمع چربی در کبد میشود. بنده ۶۱ ساله ۹ سال پیش آنژیوگرافی شدم که حین آن وضعیتم بد شد و دکتر ا گفتند که جرم داخل رگ حرکت کرده ودر یک دو راهی باعث گرفتگی شده که بشدت بدنم افتاد به ویبره کردن که با دارو شرایط را پایدار کردند و گفتند آماده عمل قلب باز شوم که از رگ پا نیز استفاده شد .

کلسترول خوب (HDL): با توجه به توضیحات یاد شده، میزان سطح HDL خون، بر حدِ کلسترول بد تاثیرگذار است. همه افراد بالای 20 سال باید یک بار در سال، با انجام یک آزمایش خون ساده از لحاظ چربی های خون شامل کلسترول تام، کلسترول خوب، کلسترول بد و تری گلیسیرید ها بررسی شوند، اگر نتایج طبیعی بود این آزمایش باید حداقل هر 5 سال یک بار تا 40 سالگی و پس از آن هر دو سال یک بار تا 50 سالگی تکرار شود. در این آزمایش روغن پالم در سطوح 5%، 10%، 15% و 20% به 4 ظرف جداگانه شیر که هر کدام حاوی 100 میلی لیتر شیر بودند اضافه شد.

زمانی که کار سانتریفیوژ تمام شد آنها را مجددا در حمام آب به مدت 5دقیقه در دمای 65 درجه سلسیوس قرار دهید. ۱٠ مایل دویدن انرژی بیشتری را تقاضا خواهد کرد تا یک دوچرخه سواری معمولی در اطراف محلهتان. این عمل در شیرهای هموژنیزه – پاستوریزه به ندرت دیده می شود به طوریکه اگر نمونه ای از شیر کاملا هموژنیزه را در یک استوانه مدرج به مدت 24 ساعت در 4.4 درجه سانتی گراد نگه دارند، صعود ذرات چربی به سطح را نباید مشاهده کرد. وی سپس به تشریح نتایج بررسی چربی خون ایرانیان در این مطالعه جهانی پرداخت و سطح کلسترول کلی خون (Total cholesterol/ Tc ) در مردان را ۱۶۷ میلی گرم و زنان را ۱۷۴ میلی گرم اعلام کرد که به گفته وی نسبت به چهار دهه گذشته، تقریبا ثابت مانده و کاهش چشمگیری نداشته است.

پس با اینکه بسیاری از ورزشکاران و نوازندگان موفقیتهای خود را وابسته به حافظهی عضلانی میدانند، ماهیچهها در اصل خودشان حافظه ندارند. با وجود علائمی که در برخی از وب سایتهای اینترنتی در مورد علائم کبد چرب عنوان شده است، اما واقعیت این است که این بیماری در بسیاری از موارد هیچ نشانهی مستقیمی ندارد. آکسونهای موجود در مادهی سفید با یک مادهی چربی مانند به نام مايلن پوشیده شدهاند. این ترکیب با طبع معتدل و ملایم خود، تقریباً به همه افراد با هر مزاجی می سازد و با فعال سازی کبد، به تدریج اخلاط فاسد را از بدن تخلیه می کند.

حدود بیست درصد از افراد جامعه به نوعی افزایش چربی خون دارند، ولی چون غالباً نشانه واضحی ندارد اکثراً از آن بیاطلاعند. ترشی شیر و یا محصولات لبنی را با تعیین pH به وسیله پی اچ مترو یا تعیین میزان درصد و یا درجه اسیدهای آزاد و یا باند شده شیر اندازه می گیرند. بعد از اینکه میزان چربی شیر را به وسیله روش ژربر تخمین زدید، 1 میلی لیتر از چربی درون بوتیرومتر را در یک لوله آزمایش قرار دهید. تمرین اثربخش مداوم است، با تمرکز بسیار انجام میشود، و بخشهایی یا نقاط ضعفی را هدف قرار میدهد که در حال حاضر نهایت توانایی یک فرد است.

این دانه های کوچک گیاهی سرشار از پروتئین، بیس عالی سوپ یا مواد افزودنی برای سالاد هستند تا وعده غذایی بسیار مفصل تر شود. برای افرادی که از کم خونی رنج می برند، جگر یک غذای عالی می باشد و مناسب است هفته ا ی دوبار آن را در برنامه ی غذایی خود قرار دهند. اگر بخش سفید چشمها به طور کامل زرد شده است، باید در کوتاهترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید.

قبل از پایان ورزش، باید با چند تمرین بدنتان را سرد کنید. مادهی خاکستری اطلاعات را در مغز پردازش میکند، با هدایت سیگنالها و محرکهای حسی به سلولهای عصبی، در حالی که مادهی سفید بیشتر تشکیل شده از بافت چربی مانند و رشتههای عصبی است. این مقاله در هند به دلیل مشکلات زیادی که این کشور در تقلب شیر دارد، نوشته شده است. در این مقاله گفته شده که به دلیل تقاضای زیاد برای شیر و کمبود منبع شیر خام، تقلب در شیر در کشور هند تبدیل به یک مشکل جدی شده است. با یك پیپت 11 میلی لیتری ، 11 میلی لیتر شیر را به آهستگی در چربی سنج (بوتیرومتر) بریزید .

دیدگاهتان را بنویسید