آذرشهر در تقسیمات کشوری/کارخانجات/سوغات و

بسیاری از اهالی روستاها در این منطقه هنوز از تقویم باستانی خود استفاده میکنند. دیدار و استفاده از حمامهای قدیمی در شهر کهنه که قدمتی بیشتر از ۱۰۰ سال دارند و هنوز مورد استفاده قرار میگیرند توصیه میشود. چشمه آب معدني كندوان بعد از خروج از زمين در منبعي جمع مي شود و مورد استفاده قرار مي گيرد. عضو هیئت امنای واحدهای آب درمانی آبگرم گفت: زلزلهها همچنین در مواردی منجر به کاهش حجم آب چشمهها شده است که کاهش آب چشمه دنبه که دارای آبی پرحرارت است بر اثر زلزله اخیر گواهی بر این مدعاست و خروج گل و لای قرمز از چشمهها نیز دارای سابقه است و با هر لرزش بزرگ زمین این واکنشهای شیمیایی نمود پیدا میکند.

محلی که می تواند آب با دبی کم را تبدیل به آبی با دبی بالا کند. با توجه به اینکه این شهرستان طی سال های گذشته با مشکل جدی کم آبی دست و پنجه نرم می کند، خبرنگار تیتریک این موضوع را از مسئولین اشتهارد پیگیری کرد. و طنز نیز همین کار را می­ کند، پیامی که در این قالب طنز طرح می شود توانایی پیام راچندین برابر افزایش می دهد. به عنوان مثال در گاهشمار روستاهای بیرجند اصطلاحات خاصی نظیر چله بزرگ(اول تیر تا 10 مرداد) و چله خرد(10 تا 30 مرداد) به کار میرود.

در کنار جاهای دیدنی اصفهان میتوانید از طبیعت ناب و منحصربهفرد آن لذت ببرید و تجربه بازدید از کویرها، آبشارها و روستاهای اطراف شهر را متناسب با فصل مناسب آن، در برنامه خود بگنجانید. در هر دو فصل بهار و پاییز آب و هوا نسبتاً معتدل و مطلوب است. در نهایت با جمع بندی مطالعات و شواهد بدست آمده در منطقه و مقایسه شیمی آب چشمه ها با جداول استاندارد شیمی به تحلیل کلی اطلات پرداخته شد. از آنجایی که این منطقه مرز بین منطقه سردسیری و گرمسیری ایران بوده به این نام شهرت یافته است.

شهر تبریز در مرکز استان از شمال به کوه عینالی و از جنوب به دامنه کوه سهند و از سمت غرب به جلگه تبریز و دریاچه ارومیه محدود است. این شهر نیز در لیست جهانی یونسکو قرار گرفته است. انواع آش از قبیل آش لخشک، آش جوش پره، آش بلغور ترش، آش بلغور شیر، آش شلغم و آش اماج در این منطقه رواج دارد. ق كه اعقاب او در ايران حكومت داشتند، اين منطقه جزو ايالت فارس محسوب ميشد.

با توجه به اکثریت قالب قوم فارس در این منطقه، زبان فارسی نیز زبان رایج منطقه است. فرهنگ مردم یک منطقه گستره وسیعی از موضوعات را شامل میشود. این پدیده طبیعی از یک سو زیستگاه پرندگان و حیوانات متنوع است. شهرستان ترانزیتی ملکان با دارا بودن بیش از 50 تپه باستانی و جاذبههای طبیعی و تاریخی همچون پل قرمزی قلی کندی، زیارتگاه و چشمه علی باغی و چشمه آرپادرسی مقصد دیگری برای مسافران است.

کوه قلعه بهستان یکی از شگفتانگیزترین پدیدههای طبیعی ایران است. استان خراسان جنوبی یکی از استانهای جنوب شرقی ایران است. فاصله این آبشار تا شهر خرمآباد ۶۵ کیلومتر است؛ از سوی دیگر این آبشار در 30 کیلومتری جنوب شرقی دورود قرار گرفته است. کاسه رود در فاصله 80 کیلومتری جنوب شرقی داراب است . شهرستان ساری یکی از دیدنیترین شهرهای ایران است و در دل خود جاذبههای بینظیری دارد. این روستا 17 کیلومتر با بشرویه فاصله دارد.

شاید به همین دلیل کمترین تراکم جمعیتی کشور یعنی رقم 9/4 نفر در کیلومتر مربع به این استان اختصاص دارد. بخش گاوگان ۵۵/۳۳۸ کیلومتر مربع مساحت علاوه بر بخش مرکزی در دهستان تیمورلو و دستجرد که روستاهای قشلاق-قلعه شیخ-خاصلو-قراقیل-شیخ آباد و … امروزه به غیر از قالی بافی و نجاری که درتعداد معدودی از روستاهای شهرستان رواج دارد سایر صنایع دستی شهرستان متروک و منسوخ شده اند و دیگر خبری از آنها نیست .

البته در مجموع، استان خراسان جنوبی از لحاظ تولید انار در بین سایر استانها رتبه ششم را در اختیار دارد. انار نیز از محصولات مرغوب این منطقه است. غذاهای محلی خراسان جنوبی نیز به تناسب طبع مردم و مواد غذایی موجود در منطقه شکل گرفته است. به گُمان من تلخ موجود در تلخک باید از ریشه همین تلخ به معنی آبگیر باشد. » میگفتند «ترک من» یعنی من ترکم و نیز گفته شده است که لفظ ترکمن برای تمایز آنها از ترکها به آنها داده شده است که نخست «ترک مانند» بوده و در اثر کاربرد در طی زمان و به مرور «ترکمن» تغییر شکل یافته است.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام اقامت ۲۴، این منطقه پر از امکانات و بخشهای تفریحی است به نحوی که به پاتوق و پایه ثابت تهرانیها و مسافران تبدیل شده است. استان خراسان جنوبی یکی از بخشهای استان بزرگ خراسان است. بخشهای خدماتی بسیاری مانند رستوران و چایخانههای سنتی نیز در این منطقه برای رفاه حال گردشگران و مسافران گرامی وجود دارد. منطقه درمیان و سربیشه در شهرستان درمیان و سربیشه، منطقه شاسکوه در شهرستان قائن و زیرکوه، منطقه مظفری در شهرستان فردوس و بشرویه، منطقه آرک و کرنگ در شهرستان خوسف، منطقه باقران در شهرستان بیرجند و منطقه کمرسرخ در شهرستان سرایان، این مناطق حفاظت شده هستند.

زیرا در طول زمان، شهرهای فردوس و قائن به دلیل اتفاقاتی مانند زلزله بخش زیادی از جمعیت خود را از دست داده بودند و بیرجند به شهری مهم و پرجمعیت در منطقه تبدیل شده بود. علیرغم اهمیت تاریخی شهرهای فردوس و قائن، شهر بیرجند به عنوان مرکز استان خراسان جنوبی انتخاب شد. همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد دوازده چشمه در چشمههای باداب سورت اروست وجود دارد که از لحاظ رنگ و بو و مزه کاملا با هم تفاوت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید