آخرین اخبار «جنگل های ا

این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب میشود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پارک جنگلی النگدره ۱۸۵ هکتار دارد و یکی از جنگلهای معروف شمال کشور محسوب میشود.هوای پارک جنگلی النگدره ۱۰ درجه از هوای شهر گرگان خنکتر است. البته در این سفر، لباس گرم به همراه داشته باشید چرا که دمای هوا در این پارک جنگلی معمولا ۱۰ درجه از گرگان خنکتر است. اگر مسیر رو به پایان است و میخواهید حضور در این فضا ادامهدار باشد، نگران نباشید چرا که همه این شگفتی را به صورت یکجا در این پارک هم تجربه خواهید کرد.

چیزی که درباره این موجودات وجود دارد این است که شما اصلا متوجه حضور آنها نمیشوید و نمیدانید کی نیشتان زدهاند! می خواهم بگویم بالای ابرها ایستادن یک تفریح معمولی نیست و حضور ابرها همین جا روی زمین هم بدون شک تکه ای معمولی از طبیعت به شمار نخواهد رفت. هیچ چیزی اندازه دیدن ابرهایی که در دل درختها آمدهاند، لذتبخش نیست. چه چیزی بیشتر از یک پیاده روی در جنگل های انبوه و سرسبز شمال ایران می تواند حال آدم را خوب کند و به او انرژی بدهد. اگر گشت و گذارتان در النگدره را تا میانه های جنگل ادامه دهید به احتمال زیاد با صدای مداوم و انرژی بخش آب روبرو می شوید که نشاط و خنکای خاصی به اینجا بخشیده است.

پاسخ: سنجاب به طور غیر مستقیم از بلوط به عنوان غذا استفاده می کند و روباه با خوردن سنجاب انرژی موجود در بلوط را به بدن خود منتقل می کند. زمین شناسان و دانشمندان با تحقیق و پژوهش در حوزه خاک، قدمت جنگل های هیرکانی را در حدود دوره سوم زمین شناسی یا ۴۰ میلیون سال پیش تخمین زدهاند. یا گشت در بخش های مختلف پارک خاطره دلنشین تری از سفر به گرگان برای خودتان بسازید.

پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارکهای جنگلی و معروف شمال کشور است. از جمله مکان­های دیدنی این روستا باید به آبشار معروف روستای زیارت اشاره کنیم. یکی از بلوارهای معروف به اسم ناهارخوران، شما را به سمت این پارک هدایت میکند. جنگل ابر که در مسیر شاهرود به آزادشهر و در نزدیکی روستایی به نام ابر قرار گرفته است، تا آزادشهر در استان گرگان امتداد پیدا میکند. اگر از مرکز شهر گرگان قصد دارید که به سمت النگدره بروید باید از خیابان ولیعصر یا شالیکوبی عبور کنید و وارد مسیر بلوار ناهارخوران شوید. در سمت فرعی راست، منطقه ای مسکونی به نام سروش یا سروش جنگل واقع شده است.

ماندن در گرگان و شبگردی در میان پارک جنگلی النگدره، صفای خاص خودش را دارد. صنایع دستی خاص و منحصر به فرد، جاذبه های طبیعی همچون آبشار و دشت های فراوان، چشمه های آب گرم، مقبره امامزاده عبدالله و… اینجا چند چشمه طبیعی دیدنی هم دارد. این امکانات رفاهی و جاذبه های دیدنی باعث شهرت النگدره به مکانی تفریحی و گردشگردی شده است. درختانی با رنگ های متنوع، بارش باران و مه آلود شدن جنگل النگدره گرگان چشم اندازی جذاب و دیدنی را بوجود میآورد. فیلم | مخالفت مجلس با لغو قانون تغییر ساعت رسمی… وقتی شرایط زندگی جاندار تغییر می کند مانند تغییر شدید آب و هوا زیستگاه طوفان یا سیل جاندار نمی توانند با آن ساز گار شوند و باعث نابودی آن ها می گردد.

البته مسافرت در زمستان چالش­های خودش را دارد و لازم است با تجهیزات بیشتری به سمت النگدره حرکت کنید. درخت­هایی مثل افرا، بید، بلوط، توسکا و زبان­گنجشک از پوششهای گیاهی النگدره هستند. آنقدر محو زیبایی این طبیعت میشوید که زمانی به خودتان میآیید که محصور درختانی تنومند و بلندی همچون افرا، بلوط، انجیلی، توسکا و… دریاچه سد توشن، دریاچه­ کوچک و زیبایی در جنوب روستای توشن است. در هر فصل و هنگامهای که به این جنگل سفر کنید، آن را غرق در زیبایی و شگفتی خواهید دید. به یاد داشته باشید که هر زمانی بخواهید میتوانید برای رزرو آنلاین اقامتگاه در شهر مورد نظرتان و برای تاریخی که میخواهید به سایت پینورست سر بزنید.

جالب است که نگاه این سر رو به آسمان است. اگر تصمیم گرفتید که ماه و آسمان پرستاره شب را از میان درختان برافراشته النگدره ببینید در حالی که نسیم خنکی صورتتان را نوازش میکند، کافی است در منطقه کمپ جنگل، چادر بزنید. بار و بندیلتان را آماده کنید که سفری خیالی را شروع کنیم و سری به پارک جنگلی النگدره بزنیم. این دو پارک جزوی از میراث جهانی یونسکو هستند. این محوطه در بهمنماه سال ۱۳۸۳ در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسیده است. سرزمین غذای قصر خورشید در بلوار ناهارخوران گرگان. اگر جاده­ بلوار نهارخوران را تا انتها ادامه بدهید، به روستای زیارت می­رسید.

پیشنهاد میکنیم اگر تا گرگان رفتید، حتما طعم هلی آش و خورشت ساک را امتحان کنید. هلی آش و خورشت ساک را امتحان کردید؟ یک منطقه از جنگلهای بارانی که محدوده ای به وسعت یک هکتار را می پوشاند ، ممکن است بیش از 100 گونه از ((درختان)) ، (در حدود 10 برابر جنگلهای مناطق سردسیر جهان) ، را در خود داشته باشد . همچنین جنگلهای بارانی ارتفاعات مالزی باعث شکلگیری رودخانههایی شدهاند که 90 درصد نیاز آب شیرین این کشور را تامین میکند. پس از طی کردن مسافتی کوتاه سازه ای چوبی نظر شما را به خود جلب میکند.

به همین دلیل است که سیاستگذاران و برنامهریزان توسعه از کشورهای مختلف این منطقه در شمال کالیفرنیا را به دقت زیر نظر دارند و تلاش کردهاند از آن کپیبرداری کنند. خانهای که این روزها به یک موزه تبدیل شده است و در واقع خانه میرزا کوچک خان جنگلی میباشد و همچنین از بازدیدکنندگان بسیار زیادی برخوردار است، خانه پدری میرزا کوچک خان جنگلی است. برای بازدید از این موزه باید به پارک شهر گرگان بروید. شاید به خاطر محدود بودن تعداد رستوران­ها و کافه­ها در خود محوطه­ پارک جنگلی النگدره، منوی متنوعی دستتان را نگیرد. همچنین یک سری خانه تاریخی هم در سطح شهر هستند که میتوانید ازشان بازدید کنید.

ایسنا/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه حدود ۸۰۰۰ هکتار از سطح تالاب انزلی در دو شهرستان رشت و صومعهسرا به سازمان جنگلها واگذار شده است، گفت: سند مابقی اراضی در حوزه شهرستان بندرانزلی تا پایان هفته صادر میشود. در طبیعت ادامه حیات یک جنگل بارانی نهفقط به خاطر وجود صرف کربن خام و اتمهای نیتروژن، هیدروژن و اکسیژن است، بلکه رشد آن به خاطر نحوه ترکیب این مواد با یکدیگر است که به تولید گیاگان و زیاگان تازه و غیرمنتظره میانجامد. مثلاً اندازه قطع چوبهای تنه وارسال مذکور 1117000 متر مکعب بوده واز آن صرف 604000 متر مکعب به بازار انتقال یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید